Kan Bağışçıları Ödüllerini aldı

Kan Bağışçıları Ödüllerini aldı

Giresun Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından düzenlenen bir törenle Giresun’da en fazla kan bağışı yapan kişilere madalyaları verildi.
“Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü” dolayısıyla dün Güre Yerleşkesindeki Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, İl Müftüsü Muhittin Oral, Jandarma Bölge Komutan Yrd. J.Alb. Fuat Alanur, kan bağışçıları ve aileleri, üniversitemiz personeli ile vatandaşlar katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Giresun Kızılay Kan Merkezi Müdürü Zihni Ataman, gönüllü bağışçılara teşekkür ederek sözlerine başladı.
Kan bağışının hayat kurtarmaya bedel olduğunu, kan ihtiyacının acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Sayın Ataman’ın ardından Vali Yardımcısı Metin Maytalman kısa bir konuşma yaptı. Türk Kızılayının önemli çalışmalara imza atan bir kurum olduğunu belirten Maytalman, kan bağışı konusunda gösterdikleri fedakarlıktan dolayı hem bağışçılara hem de kurum çalışanlarına teşekkür etti.
Konuşmaların ardından başlayan madalya töreninde, 45 defa kan bağışı yaparak Giresun’da en fazla bağış yapanlardan biri olan Metin Aktaş adlı vatandaşa madalyasını Vali Yardımcısı Metin Maytalman verdi.
GRÜ’NÜN KAPILARI KIZILAYA HER ZAMAN AÇIK
25 defa kan bağışı yapan vatandaşlara ödülü veren Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, burada yaptığı konuşmada kan bağışının hayat kurtaran bir davranış olduğuna değindi. “Yaptıkları hayırsever davranışla halkımıza örnek olan tüm bağışçılara en derin saygı ve selamlarımı sunuyorum” diyen rektörümüz daha sonra şunları söyledi; “Giresun Üniversitesi 31 bini aşkın öğrencisi ve 1600’ün üzerinde personeliyle kan bağışı için önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Giresun Üniversitesi kampüslerinin kan bağışı için her zaman Kızılayın emrinde olduğunu belirtmek isterim. Birazdan madalyalarını vereceğim vatandaşlarımızın her biri 25 defa bağışta bulunmuş kişiler. Hem onları hem de kan bağışı yapan tüm bağışçıları tekrardan tebrik ediyorum.”
Ödüllerin verilmesiyle devam eden program, fuaye alanında düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?