KANSER HASTALARI İÇİN ÇÖZÜM İSTEDİ

KANSER HASTALARI İÇİN ÇÖZÜM İSTEDİ

Gelecek Partisi Kurucu Yönetim Kurulu üyesi Fahrettin Cici,2-3 yıldır devam eden onkolog sorununa çare üretilmemesini eleştirdi ve “Ben iktidar idarecisi olsam ve ilimdeki kanser hastaları bu hale düşse, siyaseti bırakırdım. İktidar bu işi kalıcı olarak çözmeli” dedi.
Gelecek Partisi Giresun Kurucu il Yöneticisi işadamı Fahrettin Cici, Giresun’da onkoloji doktoru sorununun acilen çözülmesini istedi
Kanser hastalarının komşu illerde adeta inim inim inlediğini anlatan Fahrettin Cici, bu çağda bu tür sorunların yaşanmasını anlamakta zorlandığını ifade etti.

Cici”81 ilde Üniversite açıldığı söyleniyor ama Giresun’da bir tane onkolog yani kanser doktoru yoksa, biz ülke olarak 81 ildeki Üniversiteleri niye açtık?. Bu kadar üniversite kadrosuna niye maaşlar ve döner sermayeler veriliyor. Eğer 81 ildeki üniversite bizim Giresun’a yeterli doktor yetiştiremiyorsa,o üniversiteleri idare edenler vicdanen rahat mı?” diye sordu.

Gelecek Partisi’nin kısa süre içerisinde ya iktidar veya iktidar ortağı olacağını anlatan Fahrettin Cici “Partimiz büyüyor. Parlementer sistem çalıştayına 6 parti davet edildi ve bunlardan biri de bizim partimiz. Bu da 6 parti ile iktidar olacağımızı gösterir. Gelecek Parti’mizi kurduğumuzda bize mesafeli bakanlar da artık bazı şeyleri net görmüştür. Bizim partimiz uzun süre bu ülke yönetimlerinde yer alacaktır. İktidara gelince doktor sorununu acilen çözeceğiz.Her yıl 2 milyon öğrenci üniversite sınavına giriyor ve o üniversiteler doktor yetiştirmiyorsa, burada iktidarın yönetim hatası vardır. Bu iktidar artık Giresun’u ve ülkeyi yönetemiyor. Giresun’daki hastalar sahipsiz.Hastane binası bu iktidardan önce de bu ilde vardı. Hastalara cihaz, ilaç ve hekim lazım. Zaten yerli ilaç üretecek kadrolar yok.Yerli sağlık cihazı da az üretiliyor. Bari doktor eğitimi hızlandırılsın.Tıp Fakültelerinin sayısı artırılsın. Giresun’da ki hastalar gerçekten perişan. Bunu siyaset ve oy için söylemiyorum. Hastalar diğer illerde randevu bile alamıyor. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, niye 3-5 onkolog getiremedi?. Rektörler bu işi beceremiyorsa, beceren kişiler rektör yapılsın. Giresun bu kadar öksüz kalmasın. Biraz da hastaların yerine kendilerini koysun bizim ildeki idareciler. Haksız isek gelip bize bilgi versinler. Biz Liderimiz Davutoğlu, İl Başkanımız sayın Murat Kılıçaslan, Merkez İlçe başkanımız sayın Mustafa Başer ile bu ili herkesten daha iyi yönetiriz. Yapamıyorlarsa çekilsinler. Ben iktidar olsam ve bu Giresun’a tek kanser doktoru getiremezsem, siyaseti bırakırım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar