KANSERLİ HASTALARA MÜJDE!

KANSERLİ HASTALARA MÜJDE!

Giresun genelinde her geçen gün sağlık yatırımları artmaya ve doktor kadroları güçlenmeye devam ediyor.
Hatırlanacağı üzere AK Parti Giresun Milletvekillerinin Sağlık Bakanlığı’na yaptığı girişimler neticesinde, 88. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında Eylül ayında Giresun’a 71 yeni doktor ataması gerçekleşmişti.
Sağlık Bakanlığınca 90. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında Giresun’a 9 yeni doktor ataması daha yapılacağı öğrenildi.
Bu kapsamda; Alucra Devlet Hastanesi’ne 1 Tabip, Giresun Üni-versitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne 1 Tabip, Çamoluk Devlet Hastanesi’ne 1 Aile Hekimi, Espiye Devlet Hastanesi’ne 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve 1 Aile Hekimi, Tirebolu Devlet Hastanesi’ne 1 Fizik Tedavi Uzmanı, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi’ne 1 Göz Hastalıkları Uzmanı ve 1 İç Hastalıkları Uzmanı ile Görele Op. Dr. Ergun Özdemir Devlet Hastanesi’ne 1 İç Hastalıkları Uzmanı ataması yapılacak.
Ayrıca, Sağlık Bakanlığı ‘2020 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası’yla Giresun il genelinde ihtiyaç duyulan branşlara doktor atamaları yapılacak.
LINAC (LİNEAR ACCELERATOR) (Radyoterapi – Işın Tedavisi) Cihazı Giresun’a Hayırlı Olsun
Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince geçtiğimiz günlerde yapılan toplantı neticesinde, Aksu Mahallesinde yapımı devam eden yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tıbbi cihaz ve donanım, oda ve büro mefruşatı alımı için 40.5 Milyon TL ödenek planlandı.
Ayrıca, Sağlık Bakanlığınca yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kanser hastalarının tedavisinde kullanılan LINAC (Linear Accelerator) (Radyoterapi – Işın Tedavisi) cihazı tahsis edilecek.
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, konuya ilişkin verdiği bilgide,“ AK Parti Giresun Milletvekilleri olarak, kanser hastalarımızın tedavisinde kullanılacak bu cihazı ilimize kazandırmak adına Sağlık Bakanlığımıza yaptığımız girişimler neticesinde istediğimiz sonucu aldık. Bu bir ekip çalışmasının ürünüdür. Hemşehrilerimize sağlık alanında en üst düzeyde hizmet sunma standardını getirmek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?