KAPIDAN DÖNÜŞ YAPMIŞ

KAPIDAN DÖNÜŞ YAPMIŞ

Adana Demirsporlu futbolcu Matias Vargas, Süper Lig’de çok kaliteli futbolcular, takımlar ve statlar olduğunu söyledi, Giresunspor’dan teklif aldığını belirtti.

Adana Demirspor’un Arjantinli futbolcusu Matias Vargas,  açıklamalarda bulundu. 24 yaşındaki futbolcu, Adana Demirspor’a transfer süreci hakkında konuşarak, “Benim için çok zorlu bir süreçti. Oynamadığım bir süreçten geçiyordum ve çok fazla seçeneğim yoktu. Espanyol de beni göndermek istiyordu. Bir şekilde oynamaya başlayayım ve kendimi toparlayayım diye O dönemde Giresunspor’un çok ciddi bir teklifi vardı. Ben de aslında hava değişikliğine ihtiyaç duyduğumu fark etmiştim. Ama Giresunspor’dan teklif aldığım aynı günün akşamı Adana Demirspor oyuncusu Akintola’nın sakatlandığını ve sakatlandığı için benim menajerimi aradığını söylediler. Lucas Castro da buradaydı. Lucas’la aynı menajere sahip olduğumuz için kendimi iki gün içinde Adana Demirspor’da buldum. Başkanımızın beni beğendiği söylendi. Ben de bu sözleri duyunca buraya gelmek istedim” değerlendirmesini yaptı.

“Süper Lig’de çok kaliteli futbolcular, takımlar ve statlar var”

Süper Lig’i değerlendiren 24 yaşındaki futbolcu, “Hayal ettiğimden çok daha iyi bir lige geldiğimi gördüm. Burada çok yüksek bir rekabet var. Neredeyse 10 takım çok dar bir puan aralığında mücadele veriyor. Bir futbolcu için bu rekabet duygusu inanılmaz motive edici bir durum. Çünkü her maç hayatınızı değiştirebilecek noktada önem taşıyor. Bu da tabii her zaman sıkı çalışmak için bize güç veriyor. Baktığınız zaman çok kaliteli futbolcular, çok kaliteli takımlar, çok kaliteli statlar var. Yani gerçekten bir futbolcunun istediği her detaya sahip bir lig Mücadele gücü yüksek, hayal gücü yüksek, başarıya ve başarısızlığa o kadar yakın bir ligdeyiz. Her zaman konsantre bir şekilde oyundan kopmadan maçlara çıkmalıyız. Hiçbir zaman rahatlayamıyorsunuz. Bu da çok güzel bir şey” açıklamasını yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?