KARA: “DEVLETİMİZİN İMKANLARI AFETZEDELER İÇİN SEFERBER EDİLDİ”

KARA: “DEVLETİMİZİN İMKANLARI AFETZEDELER İÇİN SEFERBER EDİLDİ”

GESOB Başkanı Ali Kara,26 köyü olan Batlama yöresinde 2 belde belediyesinin kapatılmasının yörede göçü artırdığını belirterek”Afet yaraları sarılırken,26 köyü birleştirip bir Belde Belediyesi kurulması çok çok elzemdir”dedi.
Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ali Kara, 22 Ağustos’ta Giresun ve ilçelerinde yaşanan afetin yaralarının sarılabilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tali-matıyla afet bölgelerinde yaraların hızla sarıldığını kaydeden Kara, yaptığı açıklamada; “Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak yaşanan süreçte bizlerde esnafları-mızın ve vatandaşlarımızın mağdu-riyetlerinin en kısa sürede gideri-lebilmesi için Devletimizin tüm ku-rum ve kuruluşlarıyla birlikte sürekli irtibat halindeyiz.
Esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen talepleri ivedilikle yetkililere iletiyoruz, sorunların çözümü içinde süreci yakından takip ediyoruz. Bu süreçte her hangi bir olumsuzluğa mahal vermemek adına büyük çaba harcıyoruz. Felaketin yol açtığı hasarların giderilmesi, esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında önemli mesafe kat edildi. Çalışmalar aralıksız devam ediyor. Devletimizin bütün imkanlarının seferber edildiği bu çalışmaların planlanandan daha kısa sürede tamamlanacağını düşünüyoruz. Öte yandan yaşanan yoğunluk sebebiyle bizlere ulaşamayan ya da gerekli müracaatlarını henüz yapamayan esnaf veya vatandaşlarımızın vakit kaybetmeden gerekli başvurularını yapmalarını bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar