KARAAHMET: “HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”

KARAAHMET: “HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Giresunspor’un başkan adaylarından Hakan Karaahmet basının karşısına çıktı. Neden aday olduğunu ve başkan olursa neler yapacağını anlatan Karaahmet finansal sorunu aşmak için camia olarak kenetlenmeleri gerektiğini açıkladı.
Karaahmet sözlerine şöyle devam etti:
“Ajans ve medya sektöründe olduğumu biliyorsunuz. Turizm, eğitim ve savunma sanayide bir şirketin de ortağıyım. Bu sektörlerde varım. Ben hep Giresunspor konusunun içindeydim. 28 yaşında Giresunspor’a genel kaptan oldum. Fatih Kitapçı başkanlığında takım kurmuştuk. O yol kolay bir yol değildi ama şampiyon olmuştuk. Bugün Giresunspor’u konuşuyorsak Fatih Kitapçı’nın ve benim içinde bulunduğum yönetim kurulunun büyük emeği vardır. O şampiyonluk ciddi bir mücadele vererek olmuştu.
İlk defa gelmiş bir yönetimimiz vardı. Futbol şubesinin başında olarak yaşadım ben bu şampiyonluğu. Giresunspor’un şuan ciddi bir sorunu var. Finansal soru var. Finansal sorun çok önemli. Finansal sorunu çözmek tek kişinin yapabileceğim bir şey değil. Camiada hepimiz bir birimizi tanıyoruz. 15 Milyon TL vereceğim 20 Milyon TL vereceğim diyorsa o adamdan uzak durun. Kimse böyle bir şey yapmaz. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu.
Başkanlar yönetim kurulları belli bir kaynakla geliyorlar. O kaynağı kulübe bağış yapacaklar. Burası çok önemli. Biz bağış yapacağız. Finansal sorumuz var. Ortadaki duruma şuan müdahale edilemezse daha kötü sonuçlar doğabilir. Gelecek sene takımımız bir kuruş gelirimiz yok. Önümüzdeki senenin bir kısmında var. Hepsinde temlik var. Takım yola çıkacak ve geriden gelen borçları ödeyeceğiz. Yabancı transferlerinden gelen borçlar var. Aşağı yukarı 1 Milyon Euro’dan bahsediliyor. Puan silinmeye kadar gidebilir.
Bunlar nasıl ödenecek. Daha önceki gibi bir bütünlük sağlanınca oluyor. Önemli olan Giresun’un bir bütünlük sağlanması. Bu bütünlük sağlanırsa kolay aşılır. Üç koldan oluşacak çotanağımız. Yönetim, taraftarlar ile sizler ve futbol takımı. Bu bütünlüğü sağlarsak bu işi çözeriz. Beraber olamazsak olmaz. Takım olmayı önce biz sonra siz becereceksiniz.
Giresunspor’un en önemli sorunu ahde vefa sorunu. Adaylığımı 25 gün önce açıkladım. Eski başkanların hepsine gittim. Hepsi çok memnun oldu. İlk defa bizi ziyaret etti dediler. Bugüne kadar hiç yapılmamış. Şehirde bir bütünlük sağlandığını şuan görüyorum. İş adamı, STK’ları, siyasetçilere bir şekilde ulaştım. Ne yapacak olduğumu anlattım. Yolun açık olsun dediler. Hepsi olumlu karşıladı. Biz herkesi kucaklamak zorundayız. Ortak akıl neyse onu çözeceğiz.
Önemli bir sınav var bu sene. Ekonomik kötü, futbol takımı ortada yok. Bu takımda herkes bir yıllık imzalamış. Yaş ortalaması da ortada. Rakamlara da bakıyorum astronomik. Bana göre yüksek. Hemen hızlıca bir takım kuracağız. Tüm hazırlıklarımız tamam.

8’inde kongreden sonra biz ne yapacağımızı biliyoruz.
Pazartesi günü Giresun’daki kampımızı başlatmış oluruz. İlk kampımızı yapacağız. Hemen sonra dışarıdaki kampa hareket edeceğiz. Ne yapacağımızı ve ne yapmayacağımızı çok iyi biliyoruz. Ne yaptığımızı göreceksiniz ama ne yapamayacağımızı göremeyeceksiniz. Biz bu kulübe temlik koymayacağız. Yüzde 40’ın üzerinde borçlandırmayacağız. Kulübün sabit geliri 13 Milyon TL. Kongreden sonra tüzük kongresi yapacağız. Bunu değiştireceğiz.
Giresunspor mutlaka Giresunlu bir futbolcu çıkarır. Hayret ediyorum. Tahammül edemiyoruz galiba. Kendi çocuğumuza tahammül edemiyoruz 2 Milyon TL’lik oyuncuya tahammül ediyoruz. Benim için Giresunlu 2-3 futbolcu çıkarmaya çalışacağız.
Futbol artık önemli bir sektör. Gençlerin umutlarını tazeleyemezsek başaramayız. Biz ne yapmayacağımızı çok iyi biliyoruz. Özellikle çocuklar ve kadınlarla ilgili biletsiz projemiz var. Bir sistem yapıp onların içeri girmesini sağlayacağız. Maçlarda şuan seyirci yok. Maç sadece futbol değil. Bir şov dünyası. Bizim yapacaklarımızı gördükçe maça insanların ilgisi artacak. Giresunspor 70’lerde bunu yapmış. İnsanlar eşleriyle maça gelmiş. Mesele Giresun’un Giresunspor’u kucaklaması. Giresunspor’un şuan 30 futbolcusu var sanırım. 19 gibi bir transfer düşünüyoruz.
30-35 tane düşünmüyoruz. Sınırımız var. 19+5 gençle takım olacağız. Bir futbolcu fazla almak bir buçuk milyon TL zarar demek. Biz haddimizi aşmayacağız. Hedefimiz 24-25 yaş ortalamasını geçmemek. Bu takımla beraber önümüzdeki sezon ve gelecek sezonda devam edebilmek.
Taşlar yerine doğru oturmaya başladığında ben Giresunspor’un şampiyon olmasını istiyorum. Burası mücadele ligi. Koşmuyorsa olmuyor. Bize de yetenek artı mücadele lazım. 5-6 tane Giresunlu hocamız olacak. İzleme hocalarımız olacak. Giresunlu eski futbolcularla. Alt yapıya ek hocalar gelecek. Daha çok güçlendirmeliyiz. Alt yapıdaki sayıyı arttırmalıyız. Bir tane futbolcuyu eksik alalım, o futbolcu parasını alt yapıya yatıralım bakalım neler oluyor.
Kazanamayan bir daha aday olmasın. Ben kazanamazsam bir daha aday olmam. Biz 25 gün önce başladık. Bizim Pazartesi günü bu işe daha önceden başladığımızı göreceksiniz. Takımın büyük bir bölümü hafta içi belli olur. Takım hafta içi kampa gider. Kampta da son rötuşları yaparız.
Mevcut yönetimden 2 kişi bizim yönetimimize giriyor. Hepsi değerli isimler. Bizim ekibimiz karma bir ekip. Güzel bir yönetim kurulumuz olacak. Giresun için bir şans olacak bu ekip. Yeni isimler de var. Bu isimleri şevklendirmek lazım. 25 güne yakın adayım. Destekleri toplama zamanım oldu. Sağolsunlar hepsiyle temas kurduk. Bu hem avantaj hem baskı. Niye derseniz bu kadar insanın size güveniyor olması daha fazla sorumluluk demek. Yapmak istediğimiz bu. Bütün başkanların bunu yapması lazım. Bu bütünlüğü sağlarsak daha iyi.
Herkesle konuştum. Herkese elimden geldiğince konuştum. Burada başka bir şey aramayalım. Bırakalım iyi şeyler olsun. Eleştirinin de başımızın üzerinde yeri var. İyi şeyler yapacağımızdan iyi niyetle geldiğimizden kimsenin şüphesi olmasın. İsim söylemeyelim. İyi isimden öte iyi karakterli yaş ortalaması çok olmayacak. Futbol takım içinde iki tane Giresunlu olacak. Biri bizim ligde diğeri süper ligde. Bitmeyen bir heyecan olacak. En önemlisi bağışların nereye gittiğini herkes bilecek. Cumartesi akşamı hocamız belli olur. Benim bütçe 18-20 Milyon TL olacak gelen isimleri de göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?