KARA’DAN, ENVER YÜCEL’E TAM NOT

KARA’DAN, ENVER YÜCEL’E TAM NOT

GESOB  ÖNCÜLÜĞÜNDE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE İŞADAMI  ENVER YÜCEL’İN YÜZ YÜZE BULUŞMA TOPLANTISI dün Kale’de gerçekleştirildi.Törene ilgi oldukça yüksek olurken,açılış konuşmasını yapan GESOB Başkanvekili Ercan Ayhan ,Yücel’in hizmetlerini anlattı

Devlet eski Bakanı Burhan Kara’nın da katıldığı toplantıda konuşan GESOB Başkanı Ali Kara,Yücel’i övdü.Kara”

Sayın Bakanım,  Sayın Belediye Başkanlarımız, Değerli Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanımız, Değerli Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Değerli Giresun’lu İşadamlarımız, Değerli Basın Mensuplarımız, Değerli Muhtarlarımız ve Kıymetli Esnaf Teşkilatımız sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Teşkilatımızın düzenlemiş olduğu Sayın Enver YÜCEL’le Yüz Yüze Giresun Programına hoşgeldiniz.

Bugün burada Giresun’umuzun yetiştirdiği siz değerli hazirunla birlikte olmanın haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyim.

Sizlerin huzurunda globalleşen dünyanın daima bir adım önünde yer alan vizyonuyla eğitim ışığıyla aydınlattığı başarı yollarının öncüsü şehrimizin tüm dünyaya tanınmasında öncülük eden değerli Enver YÜCEL hocamızla birlikte olmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim.

Giresun’umuza eğitim camiamıza Türkiye eğitimine yön veren Sayın Enver YÜCEL Piraziz ilçemiz Şıhlı mahallesinde doğmuş ilkokulu şıhlıda ortaokul lise ve üniversiteyi İstanbul’da bitirmiş olup iş hayatına İstanbul’da başlamıştır.

Kurmuş olduğu Uğur Dersaneleri, Uğur Okulları, Bahçeşehir Kolejleri ve Üniversitesi ile Türkiye’de ayrıca Amerika Birlişik Devletleri, İngiltere, Almanya, Kanada, İtalya, Güney Kore, Gürcistan ve Kıbrıs’taki Üniversiteleri ile Türk ve Dünya eğitimine damga vurmuştur. Türkiye’de 65 ilde 153 kampüsü ile hizmet veren Bahçeşehir koleji-Uğur Eğitim Kurumları bünyesi altında da Giresun’umuzda bir şubesi mevcuttur. Türkiye’nin dört bir yanında yetişen öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası birçok platformda ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Giresun’umuzda birçok öğrenciye kurs imkânı tanıyan yüce gönüllü Enver Hocamız daima övünç kaynağımız olmuştur.

Aynı zamanda eğitimde her yıl en fazla eğitim ihracatı yapan sektör kurumu olduğu gibi her yıl ülkemizde ki hayırsever 10 işadamı arasında olup aynı zamanda evrensel 50 iş insanı listesinde yer alarak bizleri gururlandırmıştır.

Enver Bey bu kadar iş yoğunluğu arasında özünden ilimiz Giresun’dan hiç kopmamıştır.

Bir yandan Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO ile kurduğu yakın diyalogla Piraziz İlçemiz köylerinde yöresel tarım ve kooperatifleşme alanında önemli katkılar sağlamış, bölgede hayvancılığı modern usule teşvik için 600 küçükbaş 50 büyük baş hayvan ve modern ahır projesi ile önemli katkı sağlamıştır.

Diğer yandan bölgemizin kalkınmasında lokomotif görev yapacak olan turizm teşvik için Kulakkaya Zifin Oteli alıp modern bir hale getirmiş oraya Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ile birçok Bakan ve Bürokratların katıldığı toplantılarla adeta Kulakkaya’yı küçük bir DAVOS yapmıştır.

Yakın yüzyılda eğitime damga vuran Giresun’un yiğit evladı, Giresun’un medarı iftiharı, ömrü eğitime adanmış bir hayat, Giresun’da doğan dünyaya meşale olan bir nefer, Giresunlunun Giresun Spordan sonraki en büyük markası ve destekcisi, Türkiye ve dünyada gönüllere dokunan güzel yürekli eğitimci, Türkiye’de Giresun denilince akla gelen fındık ve ENVER YÜCEL’dir.O doğduğu topraklardan hiçbir zaman kopmadı. Giresun’da olmadığı zamanlarda dahi Giresun’u bulunduğu yerde yaşadı. Kapılarını bütün Giresunlulara açtı, tüm Giresunluların ortak paydası olarak. Bütün hemşehrililerinin iyi ve kötü günde yanında oldu. O, bu şehre yatırımlarıyla sahip çıkarak taş üstüne taş, gönül üstüne gönül tesis etmeye çalışıyor.

Dünyanın yeniden tesisinin eğitimden geçtiğinin bilincinde olan ENVER YÜCEL Bey, ülkemizde en güzide eğitim kurumlarıyla üniversitede binlerce öğrencinin ufkunu açıyor, geleceğini aydınlatıyor.

Vatanseverlik lafla değil icraatlarladır.

Bu güzel vatanın her köşesindeki eğitim kurumlarıyla vatanseverliğinin gereğini yapıyor ve örnek oluyor.

Siyaset üzeri olan yaşam sevinci ile, genç kuşakların ufkunu açarak onları geleceğe hazırlamaktan tad alan değerli hemşehrimiz ENVER YÜCEL Beye bu hizmet ve gayretleri için ülkemiz ve Giresunumuz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Yeşilin bin bir tonundan mavinin sonsuz sentezinde bilgi ve bilgeliği ile maya olan ENVER YÜCEL Beye, bu kutlu mücadelesinde başarılar diliyor onunla aynı toprakta yaşamaktan gurur duyuyoruz.”dedi.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?