KARADERE’DEN DOĞALGAZ VE OSB ATAĞI

KARADERE’DEN DOĞALGAZ VE OSB ATAĞI

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere,2021 yılında ilçede doğalgaz yakmaya başlanılacağını söyledi.
Karadere, günlük yayın yapan resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin yetkilileriyle yaptığı görüşmede, ilçede devam eden ve proje aşamasındaki çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.
“Bugünlerde zor günler geçiriyoruz, içimiz yanıyor. İnşallah bu birlik içinde bu zor günleri atlatırız. Ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarırız. Ama hayat da devam ediyor” diyen Karadere, ilçeye 2021 yılında doğalgazın geleceğini söyledi.
Faaliyete geçen bölge cezaevi sayesinde yaklaşık 3 bin kişinin ekonomiye katkısının olduğunu belirten Karadere, “Hastanemize sınıf atlattık, uzman doktor eksikliği gideriliyor. Mahalle yollarımızın yüzde 90’ı betonlandı. Alt yapıyı büyük oranda tamamladık. 2021 yılında da ilk doğalgazı yakacağız” ifadesinde bulundu.
Karadere, bölgenin kurtuluşunun 3’üncü Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasından geçtiğini dile getirerek, şöyle devam etti:
“5 ilçeyi (Tirebolu, Doğankent, Güce, Yağlıdere ve Espiye) kapsayan 3’üncü Organize Sanayi Bölgesinin Tirebolu ile Espiye arasındaki Düzköy köyünde faaliyete geçmesini bekliyoruz.
Burada 600 dönümlük bir arazi var. Ancak bir önceki sanayi bölgesinin doluluk oranı yüzde 80’i bulmayınca bir sonraki açılamıyor. Bizler fizibilite çalışmalarını yaptırdık. 3’üncü Organize Sanayi Bölgesini, Espiye ve bu bölgenin önünü açacak bir proje olarak görüyoruz.”
Şehir merkezindeki T’lerin aralarına gerçekleştirilecek olan projeyle 250 dönüm bir yeşil alanın ilçeye kazandırılacağını, balıkçı barınağının inşaatının da devam ettiğini kaydeden Başkan Karadere, “Balıkçı barınağımızın yüzde 70’i tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde 4,5 milyon liralık son ödenek de çıktı. Barınağımızın 1 yıl içinde de açılışını yapacağız. Buna paralel olarak Denizcilik Fakültesi için de 25 dönüm arazı tahsis ettik, yatırım aşamasına geldi” diye konuştu.
Ekonomik olarak sıkıntılarının olmadığını kendi yağlarıyla kavrulduklarına dikkat çeken Karadere, “Ayaklarımız üzerinde duruyoruz. Piyasaya borcumuz yok. Aldığımız hizmetlerin karşılığını ödüyoruz. Fakat biz ne kadar burada başarılı olursak olalım, Ankara’dan destek gelmediği sürece ilçeyi ayağa kaldırma şansımız yok” açıklamasını yaptı.
Karadere, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Kenan Tatlı, milletvekilleri ve diğer siyasetçilerle uyum içinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar