Karahan: “373 kamu personeli açığa alındı”

Karahan: “373 kamu personeli açığa alındı”

3 Yılı değerlendiren Karahan, FETÖ operasyonları hakkındaki son rakamları açıkladı.

Giresun Valisi Hasan Karahan, ilimizde göreve başlamasının üçüncü yılını doldurması münasebetiyle yerel basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Giresun Merkez Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Mado Kafede 17 Ağustos Çarşamba günü sat 12.30 da basın mensuplarıyla öğle yemeğinde buluşan Vali Karahan, yemek sonrası yaptığı açıklamada, ilimizde 17 Ağustos 2013 tarihi itibariyle fiili olarak göreve başladığını belirterek, “ Giresun’da fiili olarak görevde 3 yılımızı tamamladık. 3 yıl hareketli bir yıldı. Bu 3 yıl içinde hem ülkemizde hem de Giresun’umuzda güzel gelişmelerle acı olaylarda yaşadık. Geride bıraktığımız 2015-2016 yılını değerlendirirsek geçen yıl 2 seçim yaşadık. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri. 1 Kasım seçimleriyle yeni hükümetimiz kuruldu. Ve yeni hükümetimizde Giresun’un yetiştirdiği en önemli değerlerden Sayın Nurettin Canikli Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı.  Sayın Canikli’nin her daim bize katkıları oldu ve olmaya da devam ediyor” dedi.

VALİ KARAHAN: “İLİMİZDE VE BÖLGEMİZDE EYLEM YAPMA ÇABASINDALAR”

 

İlimizde yaşanan bölümü terör eylemleri ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Karahan “Giresun’umuz huzurlu sakin bir kentken, son 1 yılda terör olaylarında artış yaşanmaya, hiç olmayan olaylar olmaya başladı. Bölücü terör örgütü mensupları Karadeniz’e açılmaya çalışıyor. Bölgenin yabancısı olmadıklarından ilimizde ve bölgemizde eylem yapma çabasındalar. Nitekim yıl içinde Çaldağ’da yaşanan terör olaylarında 1 Astsubayımız şehit oldu. Biz devlet olarak Karadeniz’in zor koşullarında araç gereç ve personel olarak yeni imkanlar yürürlüğe soktuk. Kırsal kesimde güvenlik güçlerimiz faal. Terörün kökünü kurutmak, işbirlikçilerini yakalamak için çalışıyor” diyerek operasyonların devam ettiği bilgisini verdi.

VALİ KARAHAN : “373 KAMU PERSONELİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI”

Vali Karahan, basın mensuplarının sorusu üzerine ilimizde devam eden FETÖ/PDY örgüt elemanlarına yönelik operasyonlarla ilgili de bilgi vererek “Bildiğiniz gibi ülkemizde 15 Temmuz’da bir darbe kalkışması oldu. Giresun o geceyi oldukça sakin ve hasarsız atlattı. Bu konuda herkese teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımız milli iradenin emrinde,  yanında yer aldı. İlimiz o geceyi hasarsız atlattı. Bir aya yakın tutulan demokrasi nöbetlerinde vatandaşımızın desteği vardı. Nöbetler tamamlandı. Şimdi günlük hayatımıza devam ediyoruz. Olayların yargısal boyutu devam ediyor. Kalkışmanın sebepleri ve destekçileri toplanıp etkisiz hale getiriliyor.

FETÖ terör davasında bizim görevden uzaklaştırdığımız kamu personelimiz 373, bugün Giresun da meslekten ihraç edilen personel sayısı 27, bunun dışında tüm kamu kurumlarından gözaltında 60 personel bulunmaktadır. Tutuklanan kamu görevlisi şu anda 100, Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılanlar 33, serbest kalanlar 19 kişidir. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor” diye açıklamada bulundu.

VALİ KARAHAN: “GİRESUN’DA YATIRIMLAR HIZLA DEVAM EDİYOR”

İlimizdeki yatırımlar konusuna da değinen Vali Karahan, “ Giresun’da yatırımlar hizmetler hızla devam ediyor. Genel olarak 2 seçim atlattık. Onunda verdiği bir hareketlilik vardı. Şimdi bu sene onun eksik bıraktığı, tamamlayamadığımız, o dönemde başlayıp devam eden yatırımların ve bu sene 2016 programına giren, bütçesi konulan yatırımların tamamlanması için uğraşıyoruz. Ciddi bir yatırım hamlesi var ve bunların büyük kısmına inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla toplu açılışla Eylül ayı ya da Eylül ayı sonu gibi kamuoyunun dikkatine sunmayı planlıyoruz. Açılış öncesi son rötuşları yapıyoruz. Eksiklikleri olan yatırımların üstüne daha dikkatli gidiyoruz. Çok uzun süredir devam eden Kadın Doğum Hastanesi projemiz var. O da tamamlanıyor. Bayramdan sonra açılışını yapacağız. Onunla birlikte aynı müteahhit tarafından yürütülen Espiye Devlet Hastanesi var. Bu iki hastane bizim en usun süren ve en geciken projelerimizdi ama nihayet sona geliyoruz.  Onun dışında Milli Eğitimin pek çok yatırımları var. Atatürk Sağlık Meslek Lisesini bitiriyoruz. Onun açılışını yapacağız. Nurettin Canikli Anadolu Lisesi için yaptığımız pansiyonları tamamlıyoruz. Pek çok okullar, spor salonları yaklaşık 300 trilyonluk, 25 civarındaki yatırımı tamamlıyoruz. Ticaret Borsasının önemli bir yatırımı var, Fındık Spot Borsası tamamlandı.  O da Giresun için önemli bir hizmet. Hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Giresunlu hemşerilerimizin hizmetinde olacağız. Giresunlu hemşerilerimizin, birlikte hizmet sunduğumuz gerek bürokratı, gerek esnafı gerek yerel ahalisinin bunda katkısı var. Hep birlikte daha huzurlu bir Giresun’u yaşatmaya çalıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Karahan tarafından verilen öğle yemeğine; Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram ve yaklaşık 40 basın mensubu katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?