Karahan da Katıldı

Karahan da Katıldı

Giresun’da Kutlu Doğum Coşkuyla Kutlandı.

Giresun Valisi Hasan Karahan, insanlığa kurtuluş kapısı açan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyamızı şereflendirmesi dolayısıyla tertip edilen “Kutlu Doğum Haftası” programına katıldı.

İl Müftülüğü tarafından; Giresun Merkez 19 Eylül Spor Salonu’nda, 18 Nisan Pazartesi akşamı saat 19:30’da düzenlenen program için gelen davetlilere, Salon girişinde müftülük personeli tarafından gül ve kitaplardan oluşan hediyeler takdim edildi.

Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Muhittin Oral yaptı. Programa katılarak kendilerini yalnız bırakmayan başta Sayın Valimiz olmak üzere bütün katılımcılara teşekkür eden Müftü Oral, bu seneki kutlu doğum haftasının ana temasının “Hz. Peygamber ,Tevdid ve Vahdet.”  olduğunu söyledi. Hafta boyu çeşitli etkinliklerle Peygamber Efendimizi andıklarını sözlerine ekledi.

Programda 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, “Tevhid ve Vahdet” konulu konferans verdi. Öztürk, “Tarih boyunca 121 İslam devleti kuruldu. Bunlardan %70’i hüküm sürerken %30’u yıkıldı. Dünyada mevcut olan İslam devletleri birbirlerine düşerek parçalandı. Vatan topraklarımız o kadar değerli ki bütün dünyanın gözü üzerimizde. Bütün medeniyetler bu toprak üzerine kurulmuştur. Peygamberimiz ‘hepiniz birlik olun, şirke düşmeyin’ buyurmuştur. Allah kendisine eş koşanı asla bağışlamaz. İman edenler ise Allah ve Resulünü sever. Biz Müslümanlar her zaman Allah’ı hatırımızda tutacağız. Her zaman Allah’a duamızı edeceğiz. Başımız sıkışınca Allah’ı hatırlıyoruz. Oysa ki her zaman hatırlamalıyız. Rızık Allah’a bağlıdır. Helalden kazanmalıyız. Fakirlik de güzelliktir, zenginlik de güzelliktir. Hepsini veren Allah’tır.” şeklinde konuştu.

Programın sonunda “Tevhid ve Vahdet” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye öğrencilere ödülleri Sayın Valimiz Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk tarafından verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?