Karahan, Şehid’in Cenazesi İle Yakından İlgilendi

Karahan, Şehid’in Cenazesi İle Yakından İlgilendi

Giresun Valisi Hasan Karahan, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Bekir Kelleci’nin cenaze merasimine katıldı.

1992 Görele doğumlu olan Bekir Kelleci, Mardin ili Nusaybin ilçesinde sürdürülen Atmaca-7 Operasyonu sırasında 02 Nisan 2016 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen el yapımı patlayıcı saldırısı sonucu şehit düştü. 03 Nisan 2016 tarihinde Mardin ilinde düzenlenen törenden sonra askeri uçakla ilimize gönderilen şehidimiz Ordu-Giresun Havalimanında ailesi, yakınları, il protokolü ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Yüzlerce araçtan oluşan bir konvoy eşliğinde Eynesil ilçesi Eski Merkez Camiine getirilen Şehidimizin naaşı cenaze namazı kılındıktan sonra tekbir ve dualarla cenaze aracına konularak Eynesil ilçesi Gümüşçay mahallesindeki aile kabristanlığında yakınları, il protokolü ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Bekir Kelleci’nin tabutunun sarıldığı Türk Bayrağı Vali  Hasan Karahan ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru tarafından şehidimizin babası Ali Kelleci’ye teslim edildi.

Şehidimiz Bekir Kelleci’nin cenaze merasimine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Vali Hasan Karahan, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz,  Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Av. Sabri Öztürk, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, bazı ilçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, siyasi parti yöneticileri ve binlerce vatandaş katılırken; Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, T.C. Başbakanı, Türk Silahlı Kuvvetleri, T.C. İçişleri Bakanı, Giresun Valisi Hasan Karahan, Ak Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli ile çok sayıda kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşları tarafından çelenk gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?