Karahan, Yemin Törenindeydi

Karahan, Yemin Törenindeydi

“Bugün ettiğimiz yeminle daima son nefesimizi verinceye kadar milletimizin emrinde olduğumuzu bir kez daha ailelerimizin ve şühedanın şahitliğinde ifade ettik.”

Vali Hasan Karahan, Giresun İl Jandarma Komutanlığı emrinde temel eğitimlerini tamamlayan 365’inci kısa dönem erler için düzenlenen yemin törenine katıldı.

Giresun İl Jandarma Komutanlığı, Bahtiyar Aydın Kışlası Kapalı Spor Salonu’nda 2 Aralık Cuma günü saat 10.30 da düzenlenen “And İçme Töreni” saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Jandarma ile ilgili kısa filmin gösteriminin ardından 70 kişilik kısa dönem er hep bir ağızdan Türk Bayrağı ve Silah üzerine ellerini koyarak yemin edip, Jandarma Marşı’nı okudu.

Tören sırasında, Vali Hasan Karahan tarafından birliğe erken katılan ve eğitimlerde başarılı olan askerlere hediye verildi.

Törende bir konuşma yapan Vali Karahan, Millet yolunda gençlerin, kanlarının son damlasına kadar hizmete hazır olduğunu ifade ederek “Kahraman Mehmetçik, çok kıymetli aileleri ve kıymetli mesai arkadaşlarım yemin törenimiz hayırlı olsun, mübarek olsun. Bugün ettiğimiz yeminle daima son nefesimizi verinceye kadar milletimizin emrinde olduğumuzu bir kez daha ailelerimizin ve şühedanın şahitliğinde ifade ettik. İnanıyorum ki genç evlatlarımızda, ondan öncekiler gibi son nefeslerine kadar kendilerine sadık kalacaklardır ve bu konuda hiçbir fedakârlıktan çekinmeyeceklerdir. Kahraman jandarmamız milletimizin hizmetinde, devletimizin emrinde en zor şartlarda, en ulaşılmaz alanlarda asayişi, terörle mücadeleyi dün olduğu gibi bugünde ve bundan sonrada şerefle sürdüreceklerdir.  Bunda hiçbir şüphemiz yoktur.  Sizlerde evlatlarınızı bu hizmet için asker ocağına gönderdiniz. Hepsini Allah korusun, inşallah evlatlarınızı sağ salim teskereleriyle sizlere iade edeceğiz.  Ama biliyoruz ki, millet yolunda her zaman genç evlatlarımız kanlarının son damlasına kadar hizmete hazırdır. 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi milletimiz askeriyle, polisiyle, siviliyle canını feda ederek milletimizin, devletimizin hizmetinde olduğunu bütün cihana ilan etmiştir. Sevgili kahraman Mehmetçiğimizde bu yolda büyüklerini mahcup etmeyecektir. Tarih buna şahittir, dünyada şahit olsun. Yeminimiz mübarek olsun.  Allah durdurmasın, Allah korusun’’ dedi.

 

Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç’ta törende yaptığı konuşmasında “Kahraman Mehmetçiklerimiz bugünden itibaren daha önce hiç karşılaşmadıkları görev ve sorumlulukları kazandıkları tecrübelerle yerine getirerek her türlü zorluğun üstesinden geleceklerdir. Biliyoruz ki her anne baba oğlunun askerlik yaptığını görmek ve bununla öğünmek ister, işte o gün bugündür. Bu ant vatan ve millet sevgisi vazife namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün emirlere mutlak itaatin ifadesi aynı zamanda kahraman Türk jandarmasına mensup bir asker olduğunuz kabul belgesidir. Ettiğiniz kutsal vatan hizmeti görevini sizden önceki büyüklerinizden devralarak askerlik sürecince bu kutsal vatan hizmetini en iyi şekilde yerine getirecek sizler sonraki kardeşlerinize gururla ve onurla devredeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Törene; Vali Hasan Karahan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Demir, Vali Yardımcısı Recep Uzal, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Askeri erkan, daire amirleri, davetliler ve asker aileleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?