Karahan’dan Halka OHAL Garantisi

Karahan’dan Halka OHAL Garantisi

Vali Karahan: “OHAL Halkın Günlük Hayatını Etkilemeyecek”

Giresun Valisi Hasan Karahan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından çıkan Olağan Üstü Hal (OHAL) kararını değerlendirerek ‘Bundan sonra OHAL şartlarının gereği neyse o olacak” dedi.

Vali Karahan, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı konuşmayı Atatürk Meydanında Milli İrade nöbeti tutan vatandaşlarla birlikte izledi.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasa’nın 120. Maddesi uyarınca tüm yurtta üç ay süreyle OHAL ilan edildiğine dair yapılan açıklamadan sonra bir değerlendirmede bulunan Vali Karahan, OHAL’in halkın günlük hayatını etkilemeyeceğini söyledi.

Vali Karahan basın mensuplarına OHAL ile ilgili olarak yaptığı ilk değerlendirmede “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlığında, Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplandı. Az önce de açıklandı, üç ay süreyle bütün yurtta Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edildi. Bundan sonra OHAL şartlarının gereği neyse o olacak. Aslında halkımızın günlük hayatının aksamasıyla ya da halkın günlük hayatı zorlaştırması yok.

Ancak bir takım idari kolaylıklar, idari uygulamalarda bir takım pratik yöntemler olacak. Bizde kanunun bize gösterdiği verdiği yetkileri milletimizin hizmetine ve hayrına en iyi şekilde kullanma mücadelesini vereceğiz.

Bildiğiniz gibi 15 Temmuz’dan buyana da ilimizde, milli iradenin yanında ciddi bir saf tutma ve milli iradeyi sahiplenme yaşadık. Giresunlu hemşehrilerimize bu işte sonuna kadar varlardı ve şuana kadarda nöbeti hiç aksatmadılar. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Her zaman halkımızın dediği olacak Allah’ın izniyle milli iradenin emrindeyiz, hükümetimizin, devletimizin hizmetindeyiz” diye konuştu.

Erdoğan’ın  OHAL ilan edildiğine dair açıklamasını; Vali Hasan Karahan, Giresun Alay Komutanı J.Albay Ali İhsan Ersoy, Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel ve Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü ve vatandaşlar birlikte izledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?