Karaibrahimoğlu’nun bu önerisi nasıl?

Karaibrahimoğlu’nun bu önerisi nasıl?

“ASKERLİK ŞUBESİ YANINDAKİ ALAN, TUR OTOBÜSLERİ İÇİN TANZİM EDİLMELİ”

Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, Askerlik Şubesi yanında bulunan boş arazinin tur otobüsleri için tanzim edilmesinin Giresun için elzem olduğunu belirtti.

Atatürk Meydanı yanındaki tur otobüsleri için ayrılan alanın zaman zaman yetersiz kaldığını kaydeden Başkan Karaibrahimoğlu, “Atatürk Meydanı’nda bulunan yeme-içme yerleri özellikle turizm açısından çok önemli bir fonksiyona sahip. Bitme aşamasına gelen Osmanağa Meydanı ve Tarihi Kazancılar Yokuşu da şehrimizin nefes alma noktası haline geldi. Yine bölgede Meryem Ana Kaya Kilisesi bulunmakta. Hem bu bölgelerin daha fazla ziyaret alabilmesi, hem de Hacımiktat camii önünde duramayan veya durmak istemeyen tur otobüsleri için Askerlik Şubesi yanında bulunan boş arazinin tanzim edilmesi gerekmektedir.” Dedi.

Kısa sürede ve düşük maliyetle yapılabilecek olan bu çalışmanın,  hayata geçirilmesi halinde şehir turizmi için bir kazanç olacağını da dile getiren Karaibrahimoğlu, Vali ve Belediye Başkanı’nın bu konu ile ilgili gerekli duyarlılığı göstereceğine inandığını söyledi.

ASKERLİK ŞUBESİ YANINDAKİ (1)

 

MERYEM ANA KAYA KİLİSESİ TURİZME KAZANDIRILMALI

Bölgenin Tur Otobüsleri için tanzim edildiğinde Meryem Ana Kaya Kilisesi’nin de turizme kazandırılmasının hız kazanacağına dikkat çeken Karaibrahimoğlu, “Yine burada şehrimiz için büyük önem taşıyan Meryem Ana Kaya Kilisesi bulunuyor. Ancak buranın da restore edilmesi gerekiyor. Burada çevre düzenlemesi, iç ve dışının doğal estetiği ortaya çıkaracak şekilde aydınlatılması, tarihi çeşmenin dokusuna uygun bir şekilde onarılarak işlevsel hale getirilmesi ve yıpranmış mevcut tabelanın yerine daha dikkat çekici ışıklı bir tabela koyulması gerekmektedir. Bu uygulamalar hayata geçtiği takdirde Giresun turizminin bir eseri daha ziyaret yoğunluğuna sahne olacaktır.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?