KARAN’IN SABRI TAŞTI: “HESAPLAŞALIM”

KARAN’IN SABRI TAŞTI: “HESAPLAŞALIM”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, salon beyefendisi gibi görünüp, fındık üreticisinin tek savunucusu olan ziraat odalarına seviyesizce dil uzatanlara ‘Hodri Meydan’ dedi. Karan, “Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin yolunu biliyorsunuz, bizimle ne hesabınız varsa buyurun yargı önünde hesaplaşalım, bizim çekinecek ve korkulacak bir yanınız yok. Fındık üreticisinin hakkını korumak için bugüne kadar ne söylediysek, bundan sonrada doğruları söylemeye devam edeceğiz. Üreticinin alın terini tekelci ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.
Karan Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ne cevap verdi.
Karan, “yasak olmasına ve daha çotanak sayını yapılmadan çıkıp Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’nin 2019 yılı tahmini fındık rekoltesini ilan edeceksiniz, ziraat odaları neden Amerika’da rekolte açıklanıyor diye tepki gösterince de seviyesizce ve sokak ağzıyla hakarete var ifadelerle dil uzatacaksınız. İşte sizin fındık üreticisine bakış açınız ve gerçek yüzünüz” dedi.
Türk fındığında tahmini rekolte açıklama yetkisinin Tarım ve Orman Bakanlığında olduğunu bir kez daha hatırlatan Karan, Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığını tanımayan ve hiçe sayan bir zihniyeti kamuoyunun takdirine bıraktığını ifade etti.
Her zaman fındıkta üretim çok olsun üreticide kazansın, Türkiye’de kazansın anlayışında olduklarını altını çizen Karan şunları kaydetti;
“Üreticinin sırtından para kazanıp sonra çıkıp alternatif ülkelerde arazi satın alıp fındık üreteceksiniz. Bu vatan hainliği değilmidir? 400 fındık ihracatçısı hak yiye yiye 20’ye düşmüş onlarda üreticiyi sömürmekten ders almamış tekelcinin kayığına binmiş Türk düşmanlığı yapmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir karar almış kimse fındık rekoltesi açıklamayacak diye. Siz daha karanfil açmadan rekolteyi 865 bin tondan başlatıp, 770 bin tona kadar indiniz. Hakaret ettiğiniz ve uydurma dediğiniz ziraat odaları bir asırdan fazladır Türk üreticisine hizmet etmektedir. Sizin gibi üç, beş tane tekelcinin uşağı değildir. Üreticinin hak ve menfaatlerini korumak için elimizden geleni ardına kadar yapacağız. Türk yargısına gitmekten çekinmeyiz. ‘Hodri Meydan’ dört gözle bekliyoruz. İnşallah kıvrılmazsınız.”
Karan, maskesi düşen Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ni tabelalarını ‘Tekelci Birliği’ olarak değiştirmeye de davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar