KARA: RAFTA FARKLI, KASADA FARKLI FİYAT OLMAZ

KARA: RAFTA FARKLI, KASADA FARKLI FİYAT OLMAZ

Kara” Özellikle marketlerde raftaki satış fiyatı ile kasadan geçen fiyatların farklı olduğu şikayetleri, ürünlerde gramaj oyunları, süresi geçmiş mallarda etiket sahtekarlıklarını Ticaret Bakanlığı sayfalarında ve basında sık sık okuyoruz. Doların ateşinin düştüğü son günlerde halkın temel gıda ürünlerinde yüzde elliye yüzde yüze varan korkunç fiyat artışları en basit tedbirle gıda terörüdür ve asla cezasız kalmamalıdır”dedi

GESOB Başkanı Ali Kara,piyasa tefecilerine karşı herkesi göreve çağırdı

Kara”Bu günlerde kamu gündeminin en önemli konularından olan girdi maliyetlerinde artış bahanesi ile fahiş zam yapan firmalara karşı topyekün mücadele başlatarak piyasa tefecilerine karşı hükümetimizin denetimlerine tüm halkımız destek vermelidir.

Dünya’yı ve ülkemizi sarsan salgın hastalıklarla büyük bir mücadelenin verildiği bir ortamda haksız kazanç elde etmeye çalışan ve gıda enflasyonu yaratanlar halkın önündeki en büyük tehlike olarak görülmektedir.

Hükümetin salgın hastalığın önlenmesi ile uğraştığı ve halkımızın çok büyük bir ekonomik sıkıntılar yaşadığı süreçte gıda ürünlerinde tarla veya fabrika ile marketler arasındaki fiyat uçurumları ekonomik süreçler ve gerekçelerle izah edilemeyecek seviyelere çıkması belli menfaat ve çıkar guruplarının dışında tüm halkımızı rahatsız etmektedir. Üç beş fırsatçının milletimizin ekmeğini ve aşını zehir etmesine fırsat verilmemelidir.”dedi

Kara şöyle konuştu

“Özellikle marketlerde raftaki satış fiyatı ile kasadan geçen fiyatların farklı olduğu şikayetleri, ürünlerde gramaj oyunları, süresi geçmiş mallarda etiket sahtekarlıklarını Ticaret Bakanlığı sayfalarında ve basında sık sık okuyoruz. Doların ateşinin düştüğü son günlerde halkın temel gıda ürünlerinde yüzde elliye yüzde yüze varan korkunç fiyat artışları en basit tedbirle gıda terörüdür ve asla cezasız kalmamalıdır. Bugünkü yasal mevzuatlarla maalesef bu gıda terörünü önlememiz mümkün görülmemekte ve halkımız resmen soyulmaktadır. Bu gerçeklerden yola çıkarak mevcut kanunlarımızda yeni düzenlemeler yapılarak bu gıda teröristlerine ağır hapis ve caydırıcı para cezası ve meslekten men cezaları biran önce getirilmelidir. Bu gün bu işi yapanlar kendilerini kamufle ederek bu olayların sorumlusu küçük esnaflarmış gibi gösterme pişkinliği içindedirler. Bu işleri yapın kim olursa olsun başta Valiliğimize, Belediyelerimize, Esnaf ve Sanatkarlar Odalarımıza, Ticaret Odalarımıza şikayetlerde bulunarak bunlara karşı halkımızın topyekün bir olduğunu gösterelim ve gıda teröristlerine hak ettikleri cevabı verelim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?