Karla Mücadelede Yetersiz mi kalındı?

Karla Mücadelede Yetersiz mi kalındı?

Günler öncesinden uyarıları yapılan kar yağışı 23.01.2015 Cumartesi akşam itibariyle Giresun’da etkisini gösterdi.

Giresun’da dört gündür etkili olan kar yağışı en çok Giresun İl ve ilçelerde yaşayanları mağdur etti. Yolların kapalı olduğu köylere dört gündür elektrik verilemedir.

Yoğun kar yağışı nedeni ile 550 köyden 438’nin yolu kapandı,142 köye elektrik verilemedi. Giresun kent merkezinde kar kalındığı 40 cm’yi geçti. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 100-150 cm ye geçtiği bildirildi.

Giresun’da dört gün önce gece başlayan ve sabaha karşı şiddetini artıran kar Giresun il genelinde yaşamı olumsuz yönde etkilerken karla mücadele eden ilgili birimler bu kez olumsuzluklara anında müdahale ettiler mi? Giresun merkez ve İlçelerde köy yollarının büyük bölümü kapanırken, çok sayıdaki köye de elektrik verilemiyorsa karla mücadelede  yetersiz mi ? kalındı..

438 KÖY YOLU KAPALI 142 KÖYDE ELEKTRİK YOK

Giresun İl genelinde 550 köyden 438’i kar nedeni ile ulaşıma kapandı. Giresun merkez ilçede:50, Alucra’da 23, Bulancak ta 57, Çamoluk’ta:27, Çanakçı da 13, Dereli de 29, Doğankent te: 8, Espiye de: 26, Eynesil’de 11, Görele’de 51, Güce’de 15, Keşap ta 41, Piraziz’de 18, Şebinkarahisar da: 8, Tirebolu’da 42, Yağlıdere de 19 köy le ulaşım sağlanamıyor. İl genelinde 142 köye ise elektrik verilemedi.438 köy ile ulaşım sağlanamıyorsa Karla mücadelede yetersiz,mi? Kalındı..

KAR YAŞAMI ALT ÜST ETTİ!

Günler öncesinden yapılan uyarılara rağmen bir kriz masası oluşturulmadığını ve bu yüzden karla mücadele etmesi gereken kurumların yetersiz kaldığını vatandaşlardan gelen tepkilerin

,şikayetler ve  yaşanan olumsuzluklar karla mücadelede Böyle bir ortamda vatandaşlar da doğal olarak tepkilerini ve eleştirilerini dile getirdiler.

Kriz Masasının kurulması gerekli görülmedi mi? Şehir merkezindeki mahallerimizde su kesintilerinin yaşanması bir yandan. Ana artar yolların haricindeki ara yollar kırsal mahalle yollarının kapalı kalması karla mücadelede yetersiz kalındığını göstermektedir.

 

Giresun Belediyesi geçmişte olduğu gibi tuzlu deniz suyunu kullanarak yaptığı temizlikte buzlanmanın önüne geçilmesinde etken olamaya çalıştı.

Giresun İl, İlceler ve merkezde kapılı bulunan Köy ve Mahalle yolların ulaşıma açılmaması hastalara geç müdahale edilmesine neden oldu.

Elektriksiz köylerin arızalarının giderilmesi ve yetersiz kalınan müdahalelerin acil olarak yapılması vatandaşlarımızın mağduriyeti ortadan kaldıracaktır.Hala kapalı bulunan Köy yollarının açılması  aciliyet önem arz etmektedir. Karla mücadelede Giresun Belediyesi, İl Özel İdaresi, Aksa Çoruh, Karayolları ,112 acil,Afat işleri, Güvenlik güçlerimizin ve diğer kurum personellerinin Karla  mücadelede göstermiş oldukları başarılı,yapılan çalışmaların altında imzası olan, soğuğa aldırış etmeden görevini yapan FEDAKAR İŞÇİ kardeşlerimizi kutlamak gerek. Onların alın terine herkesin saygı göstermesi gerekir. Zor kış koşullarına rağmen Kar kış demeden görevlerini yapmışlardır.

Son model aracın, makinen, teçhizat olsa, çözüm için plan projen olsa ne yazar; onları kullanacak, hayata geçirecek çalışanın olmazsa başarı şansın olmaz.

Gelen ihbarlara anında koşan, yardım çağrılarına zamanında giden personellerinin çanla başla çalışanlarının hakkını teslim etmek gerek. “Ortaya koyduğunuz özverili çalışmalar sayesinde, “Yoğun yağan karla mücadele çalışmalarınızdan dolayı. Yaradan Yar ve yardımcınız olsun….

Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (S.A. V) buyuruyor ki: “Her kimin kardeşi hizmetinde çalışırsa, yediğinden yedirsin, giydiğinden giydirsin, onlara güçlerini aşan yükler yüklemesin ağır işler yüklerseniz bizzat yardım ediniz.” (Buhari)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?