KAVUNCU: İYİ PARTİ TABANI İTTİFAKA SICAK BAKMIYOR

KAVUNCU: İYİ PARTİ TABANI İTTİFAKA SICAK BAKMIYOR

Giresun’a gelen Kavuncu, tabanın seçimlere tek başına girmek istediğini ancak bazı yerlerde ittifak yerine bazı partilerle işbirliği yapılabileceğini söyledi.

İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu,önceki gün Giresun’a geldi.

Kavuncu  partisinin yerel seçimlere bağımsız bir şekilde gitme arzusunun yüksek olduğunu belirtti .Kavuncu”Bu konudaki kararımız partimizin Genel İdare Kurulu kısa süre içersinde açıklayacaktır.37 İl Başkanı ve teşkilatını ziyaret ettim.Gittiğim her yerde sonucu ne olursa olsun seçimlere İyi Parti’nin tek başına girmesi talebi var.Şimdiden tüm il ve ilçelerde bu işi daha fazla geciktirmeden belediye başkan adaylarımızı ve meclis üyelerimizi hazırlamalıyız.İttifak olmasa da işbirliği belki olabilir.Tabanda yeni bir ittifak arzusu görmüyoruz”dedi

Giresun’da İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu ve partililerle toplantı yapan Kavuncu, öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarısız olduklarını söyleyen Buğra Kavuncu, “2018 deki oy oranımızı koruduk. Bu iyi bir sonuç değil” diye konuştu.

Yerel seçimlere ilişkin de konuşan Kavuncu, “İttifak yerine işbirliği daha doğru bir kavram. Yerel seçimlere hür, müstakil, bağımsız, kendi kimliğimizle, bağımsız bir şekilde seçime gitme arzusu bütün teşkilatlarımızda çok yüksek” dedi.

İl, ilçe yöneticileri, kadın, gençlik kolu başkanları ve milletvekili adaylarının da katıldığı toplantı daha sonra basına kapalı olarak sürdü.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?