KAYIP EVLAT ACISI BİR AİLEYİ YIKTI 

KAYIP EVLAT ACISI BİR AİLEYİ YIKTI 

8 yıldır kayıp kızının acıları öldürdü!

HABER: SEDAT KARAKAYA

30 Temmuz 2008 tarihinde Keşap’ta sel sularına kapılarak kaybolduğu iddia edilen 53 yaşındaki iki çocuk annesi Müzeyyen Özdemir, tam 8  yıldır her yerde aranıyor. Keşap ilçesine bağlı Bayramşah köyü Alçakbel Deresi’nde akıntıya kapıldığı ileri sürülen, köyünde memleketinde didik didik arandığı halde bulunamayan Müzeyyen Özdemir’in acılı ailesi umutlu bekleyişlerini sürdürmeye devam ederken üzücü haber geldi.

Müzeyyen Özdemir’in Yağlıdere ilçesine bağlı Yeniakköy köyünde yaşayan acılı annesi Emine Macara artık daha fazla dayanamayarak hayatını kaybetmişti.Önceki gün ise Espiye Devlet Hastanesi’nde kısmi felç olduğu için tedavi gören 75 yaşındaki acılı baba Halil Macara da kayıp kızını bulamadan hayatını kaybetti.Halil Macara, ölmeden önce “N’olur Başbakanım, sana yalvarıyorum kızımı bul. Ölüsünü yada dirisini görmek istiyoruz. Yüreğimiz öyle bir yandı ki,onun acılarıyla dertlere kaldım.En azından dünyaya gözlerimi kapatmadan onun nerede olduğunu,nasıl durumda olduğunu bilmek görmek istiyorum.Dört buçuk yıldır doğru dürüst ne yiyip ne içiyoruz. Ağlamaktan öte bir şey yapamıyoruz. Devletimden sayın Başbakanımızdan özellikle bu konuya eğilmesini rica ediyorum. Önce yaradan sonra Başbakan” diyerek yakın tarihlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a böyle seslenmişti.

Yüreği evlat acısıyla kor gibi yanan anne Emine Macara ve eşi Halil Macara Yağlıdere ilçesine bağlı Yeniakköy köyünde gözyaşları arasında toprağa verilirken,kayıp kızı arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?