KAZANAN GİRESUNSPOR OLSUN

KAZANAN GİRESUNSPOR OLSUN

Giresunspor bugün saat 12’de kongre heyecanı yaşayacak. İki aday Osman Çırak ve
Hakan Karaahmet, başkanlık için yarışacaklar. 721 Üyenin oy kullanma hakkı var.

Giresunspor başkanlığına adaylığını açıklayan isimler, seçim çalışmaları kapsamında Giresunspor üyelerini tek tek ziyaret ederek, projelerini anlattı ve destek istedi. Bugün yapılacak olağanüstü kongrenin son yılların en kalabalık genel kurulu olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kongrede toplam 721 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.
Başkan Adaylarından Osman Çırak “Taraftarlarımız, kongre üyelerimiz bu göreve ben ve arkadaşlarımı layık görürse ‘şu borcumuz var, bu borcumuz var’ gibi ağlama dönemi bitecek” derken kendisine ve ekibine sonuna kadar güvendiğini ifade etti.
Başkan Adayı Çırak; “Kendi dönemime ait bir lira bile borç bırakmayacağım. Bunun sözünü veriyorum. Benim plan ve programım belli. Taraftarlarımız, kongre üyelerimiz bu göreve ben ve arkadaşlarımı layık görürse ‘şu borcumuz var, bu borcumuz var’ gibi ağlama dönemi bitecek. Bugün FİFA’dan gelen yasak nedeniyle transfer sayfası kapalı olan bir kulübe şu oyuncuları getiriyorum demek doğru olmaz. Yapsa bunu Fenerbahçe’de Sayın Ali Koç Bey yapar” dedi.
Başkan Adayı Çırak; “Şunu ifade edebilirim ki geldiğimiz günden itibaren yapacağımız ilk işlerden biri Giresunsporumuz’un transfer yasağını kaldırmak olacak. Dünyaca ünlü sponsorumuz ile olan anlaşmayı resmiyete dönüştüreceğiz. Teknik kadromuzu ve oyuncu gurubunu kısa sürede belirleyip Giresunspor’u yarışa hazır hale getireceğiz” şeklinde konuştu
KARAAHMET NELER SÖYLEDİ?
Başkan Adaylarından Hakan Karaahmet: “Seçildiğimiz takdirde Çotanak ruhu oluşturulacak. Çotanak’ın üç kolu yönetim, futbolcular ve taraftar olacak. Birlikte Çotanak olacağız. Biz yönetimimizde her kesimden insanla yol alınacak”
Karaahmet seçilmeleri halinde kulüpte herkesin söz sahibi olacağını dile getirdi.
Karaahmet; “Seçim çalışmalarımız çok olumlu geçti. Artık kongre zamanı. Seçildiğimiz takdirde Çotanak ruhu oluşturulacak. Çotanak’ın üç kolu yönetim, futbolcular ve taraftar olacak. Birlikte Çotanak olacağız. Biz yönetimimizde her kesimden insanla yol alınacak. “ diye konuştu.
Başkan Adayı Karaahmet; “ Şunu herkes bilmeli ki biz seçildiğimizde Giresunspor kulübünde herkes söz sahibi olacak. Herkes katkı verecek. Hemşerilik bilincine katkı sağlamak için okullarda ve sokaklarda Giresunspor’la ilgili çalışmalar yürütülecek. Takım, hemşerilik ruhunun bir parçası haline getirilecek. Aile ekonomisine yük getirmeden takımı destekleyebilmemiz için kadınlar ve çocuklar maçlara ücretsiz girecekler. dedi.
DEĞİŞİKLİK
Karaahmet, seçilmeleri halinde tüzük değişikliğine gideceklerini ve bundan sonraki süreçte kimsenin kulübe alacaklarına yönelik temlik koymayacağını ifade etti.
Başkan Adayı Karaahmet; “Seçilmemiz halinde tüzük değişikliği yapılacak. Bundan sonra yönetimler kulübü gelirlerin %40’ından fazla borçlandıramayacak. Bu miktarı aşan borçtan yönetim sorumlu olacak. Hiç bir kimse ‘Giresunspor’a şu kadar para verdim, temlik koyacağım’ dese de bunu yapamayacak. Değiştireceğimiz tüzük ile kimsenin temlik koyma hakkı olmayacak” dedi.
Kalıcı gelir kaynakları yaratacak-larını da dile getiren Karaahmet, Giresunspor Store’nin daha büyük ve hak ettiği kalitede bir mekâna sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?