Keçilik için ayrılan ödenek ne oldu?

Keçilik için ayrılan ödenek ne oldu?

Batlama yöresinin sahipsizliği üzüntü yaratıyor.İnişdibi ve Çaldağ Belediyelerinin kapanmasının ardından ,yöreye gelen ödeneklerin akıbeti de merak ediliyor

Tüm Giresunlular Derneği Başkanı Mehmet Uzun, Keçilik Yolu ödeneğinin bu vadi için harcanması gerektiğini söyledi.Yetkilileri göreve çağıran Uzun, “Aşağıda isimleri yazı olan dernekler olarak almış olduğumuz bir duyuma göre Giresun İli Merkez İlçesi Batlama Vadisinde bulunan Kulakkaya Geçidi Turizm Yolu Dokap kapsamında 2015 yılından Yeşil Yol adı altında 15 km olarak yatırım programına alınmış bulunmaktadır.

Ödenek ve yapımı konusunda 2 milyona yakın il özel idaresine Dokap tarafından ödeneğin yatırılmasına rağmen 3 yıldır yapılan iş gayri ciddi yapılmıştır. Yapılan iş eksik yapıldığı ve tam olmadığı için bir sonraki yıla zarar görmüştür. Yapılan işlerin bu yılda aynı durumda olmasından tereddüt duyuyoruz.”dedi.

Uzun şöyle konuştu:

“Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan kış döneminde çalışma yapılan kestirme yol dahi açılamamıştır. Bu yol Merkez İlçe ve Batlama Vadisi içinde bulunan 25 köy ile Kulakkaya, Bektaş, Yavuz Kemal ve diğer yaylalara en yakın yol olarak gözüken bu yol hattının ödenek problemi olmamasına rağmen hala neden yapılamadığı merak konusudur.

Bizler Giresun yöre halkı ve bölge dernekleri olarak mağdur olmamamız; Kulakkaya, İnişdibi, Bektaş turizm yolu ödeneğinin yerinde kullanılmasıyla ilgili tereddütlerimizden dolayı yeni valimizin yapacağı incelemeler için şimdiden teşekkür ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?