“KENDİMİZ İÇİN BİRŞEY İSTEMİYORUZ!”

“KENDİMİZ İÇİN BİRŞEY İSTEMİYORUZ!”

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, tesislerde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Karaahmet, “Göreve geldiğimiz günden itibaren çalışmalarımıza başladık. Giresunspor herkesin kabul ettiği, kökleri derinlere uzanan bir kulüp fakat bir takım problemleri üst üste gelmiş, çözülememiş veya çözülemeyen problemler üzerine yeni problemler gelmiş bir kulüp. Spor olarak değil Giresunluları temsil eden kurumsal ayakları yere sağlam basan bir kulüp için çabalıyoruz. Bizim için iletişim çok önemli. Biz ne biliyorsak doğruları anlatacağız dedik. Giresunspor Kulübü’nün çok iyi bir sosyal medyası var. Hepsi de ‘Mavi Tık’ sembollü” dedi.
“YÜZDE 30 DAHA UCUZ TAKIMIZ”
“Giresunspor geçen sezondan yüzde 30 daha düşük bütçeli bir takım oldu. Bu bütçeyi bu anlamda değerli buluyoruz. Ayrıca yaş ortalamamız da 25’e tekamül ediyor” dedi.
“KENDİMİZ İÇİN BİR ŞEY İSTEMİYORUZ”
“Giresunspor’un iki tane kalıcı geliri vardı. Biri otopark, diğeri akaryakıt. Ne hikmetse otopark Giresunspor’un elinden alınmış. Eline küçük bir şekilde bir şey verilmiş alınmış. Bütün partiler buna onay vermiş niye Giresunspor için onay vermişler. Sonra orayı Giresunspor’un elinden aldılar. Biz herhangi bir kişinin yerini istemiyoruz. Giresunspor için verilmiş bir yeri neden Giresunspor’un elinden alındı diye soruyoruz. Bu Giresunspor için verildi. İmar değişikliği onun için yapılmış. Biz kendimize bir şey istemiyoruz. Alan kişinin suçu yok ama sizin aldığı parayı size verelim dedik. Onlardan henüz dönüş olmadı.”
“ALTYAPIDAKİ OYUNCU DA KALİTELİ MALZEME KULLANACAK”
“Alt yapıyla ilgili sözümüz vardı. Altyapı değil temel yapı diyoruz. Temeli onlar oluşturacak. Ciddi çalışmalarımız var temel yapıyla ilgili. Orda farklı bir okul modeli kuracağız. Oradaki çocuklarımız A takım gibi malzeme giyecek.”
“GİRESUNSPOR’A KİMSE GELMEK İSTEMİYORDU, BU İZLERİ SİLDİK”
“Bizim kadromuzda kimse Giresunspor’un üstünde olmayacaktır. Hava çok iyi. Onu görebiliyorum. Kimi getirirseniz getirin takım olamazsanız olamaz. Hocamız sağ olsun teknik ekibi çok olumlu işler yapıyor. Süreç iyi yönetiliyor. Biz geldiğimizde çok üzücüydü ama futbolcu yoktu. İyi futbolcular Giresunspor’u düşünmüyordu. Hızla sivrildik ve bu süreci aşıyoruz. Artık futbolcular Giresunspor’u arıyor. Gelmek istiyorlar.”
“PEŞİNATLARIN YÜZDE 35’İ ÖDENDİ”
“Futbolcu peşinatlarımız ödendi. Bir kısmı var onlar da maçlar başlayana kadar ödenecek. Tahta denilen bir şey var. TFF’deki borçlar. Her gün sürekli geliyor. Bakacağız. Rakamın 8 Milyon TL olduğunu söylemiştik. Farklı şeylerde var. Orada da sorunlar çıktı. Gerekli muhataplarla görüşeceğiz ve bu sorunları çözeceğiz. Çok hızlı olmuyor. Bir sürü hesap var. Bunları çözeceğiz.”
“ASTRONOMİK RAKAMLARDA PARALAR ÖDENMİŞ”
“Futbolcu hesaplarında sorunlar var. Astronomik rakamlar var. Kamuoyu ile paylaşacağım. Bazı rakamlarla ilgili tereddütlerim var, bazı menajerlerin kulüp içerisinde yaptıklarını tüm Türkiye ve spor camiası öğrenecek. Hangi menajer ya da hangi aracıysa kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak.”
Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, basın toplantısında açıklamalarda bulundu
“YAŞANANLARI ANLATACAĞIZ, HERKES HER ŞEYİ ÖĞRENECEK”
Başkan Karaahmet; “Her gün yeni borç geliyor. Sorunları anlatmayalım mı, söylemeyelim mi? Giresunlular neleri çözdüğümüzü bilsinler. TFF Başkanı ile görüştüm. Selden sonraki durumu teknik olarak anlattım. Dertlerimizi anlattık. Anlatacağız, seyirci kalmayacağız. Ferhat Karademir’in basın toplantısındaki söylemleri, hareketleri abartıldı ve farklı anlamlar çıkartılmaya çalışıldı. Ferhat bey düzgün bir arkadaşımız. Giresunspor olarak bu olumsuz süreci nasıl hızla tedavi ederiz bunun için çalışıyoruz” dedi.

“TAAHHÜTLERİMDEN BİRİSİNİ YERİNE GETİRDİM”
Seçim vaadinden birisini de Giresunlu futbolcuları takıma kazandırmak olduğunu ifade eden Karaahmet; “Takımımızın kaptanı Eren Tozlu. Giresun’un çocuğu. Bu bizim taahhütlerimizden birisiydi. Iyi bir kamp dönemi geçirdik. Önce takım olmanız lazım. Süreç doğru yönetiliyor. Geldiğimizde kulübe gelmez isteyen topçu yoktu. Biz bu izleri sildik. Yaptığımız takımdan ne yapmaya çalıştığımız görülüyor” diye konuştu.

“DİJİTAL TRİBÜN AHLAKI” VE “ASİL” KONUSU ..
Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Karaahmet; “Göreve seçildikten bu yana çalışmalara başladık. Kronik sorunlarla uğraşıyoruz. Kurumsal bir kulüp olmak istiyoruz. İletişim çok önemli bir konu. Sosyal medya sayfalarımızın güçlenmesi için bir ekip oluşturduk. Giresunspor’u zaman zaman farklı sayfalardan farklı amaçları var. Resmi sitelerimizden yapmadığımız hiçbir açıklama bizi bağlamaz. Sosyal medya sayfalarımızın 500 bini geçmesi hedefimiz. Tepki dozunda olacak. “Dijital Tribün Ahlakı” projesiyle medya hesaplarımıza ahlak dışı yorum yapanlar engellenecek. Asiller tartışması çıktı. Asil olanlar bu kulübün taraftarları. Bu kulübün sahipleri Giresunlular asil olanlar onlar” ifadelerini kullandı.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK,
HESAPLAR AYRICA İNCELENİYOR
Kulübün geçmişten gelen borçları üzerine de konuşan Başkan Karaahmet; “Kongrede ibra olan borç var. Biz inceleme yapıyoruz. Gördüğümüz tabloları karşı tarafa aktarıyoruz. Giresunspor’un hakkını kimseye yedirmeyiz. Şehrin önce gelenleriyle bir araya gelip bu mali sorunları çözeceğiz. Tüzük değişikliği için genel kurul yapacağız. Kulübün bütçenin yüzde 40’ından fazla borçlanmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kulandı.

KALICI GELİR KAYNAKLARI GERİ ALINACAK
Karaahmet; “Giresunspor’un iki tane kalıcı geliri vardı. Otopark çok komik bir şekilde elinden alınmış. Biz otoparkı istiyoruz. Benzin istasyonu tüm partilerin oylarıyla yeşil alan imar değişikliğiyle Giresunspor’a verilmiş, peki neden elimizden alındı. Bunları geri alacağız” dedi.

DERELİ ZİYARET EDİLECEK
Giresunspor Kulübü yönetimi, teknik heyet ve futbolcular Dereli ilçemizi ziyaret edecekler.
Karaahmet: “Yaşanan sel afeti Giresunspor’u da olumsuz etkiledi. Selde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Giresunspor olarak Dereli ilçemizi futbolcularımızla ziyaret edeceğiz. Dereli’deki çocukları ziyaret edeceğiz. Futbol takımımızla birlikte. Dereli ziyaretimiz olacak. Giresunspor, Giresun’un ne sorunu varsa orada olacak” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?