KERİM SÜRAL’DAN GÖĞÜS HASTANESİ ÇIKIŞI

KERİM SÜRAL’DAN GÖĞÜS HASTANESİ ÇIKIŞI

Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral,Göğüs Hastanesi’nin taşınmamasını istedi
Süral,sendika olarak 5 maddelik deklerasyon açıkladı.İşte o maddeler
1.Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi kapatılmamalı, taşınmamalı,
1-A: Prof Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi yatak kapasitesi (resmi yatak sayısı değil ) fiili olarak % 50 oranında düşürülmeli.
1- B: Yatak oranına bağlı olarak yeni açılacak hastaneye personel takviyesi yapılabilir. Prof. Dr. 1-C A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinin yatakları ve odaları tek kişilik nitelikli hale getirilmelidir.
2.Aksu’da yapımı tamamlanan hastane yeni bir devlet hastanesi olarak açılma onayı alınmalı, Afiliasyon protokolü Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinden iptal edilerek afiliasyon protokolü bu hastane ile yapılmalıdır.
3. Göğüs Hastalıkları Hastanesi taşınmamalı ve kapatılmamalı, şuan rantabl olmayan % 40 doluluk oranıyla kullanılan öğrenci yurduna nakledilmeli ve bu hastanenin yatak ve odaları nitelikli hale getirilmeli. Kapasitesi artırılmalıdır.
4. Boşaltılacak Göğüs Hastanesi binası üniversitenin talebi halinde Diş Hekimliği Fakültesine devredilmelidir.
5. Yeni Devlet Hastanesi eğitim araştırma hastanesi olarak Resmi yatak sayısı 350 olarak değil 200-250 yatak kapasitesi ile ilk etapta açılmalı, peyderpey personel takviyesi yapıldıkça 350 yatak kapasitesine çıkarılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?