KERKÜK VE MUSUL’U GERİ ALMAK İÇİN NE YAPIYORUZ?

KERKÜK VE MUSUL’U GERİ ALMAK İÇİN NE YAPIYORUZ?

Birinci Dünya Savaşı sonunda SEVR Anlaşması’yla ANADOLU’NUN itilaf devletlerince paylaşılması üzerine ANADOLU’DA yakılan kurtuluş ateşi, yedi düvelle mücadelemizin ardından tüm ANADOLU insanının katılımıyla verdiğimiz kurtuluş mücadelesi sonucu kurduğumuz T.C devleti ümmet toplumundan, milli devlet olma yolunu seçerek, devlet sınırlarında yaşayan tüm vatandaşlarını eşit haklar, yükümlülükler, devlet hizmetlerinde eşitlik, tüm sosyal haklardan eşit faydalanan azınlık, üstün ırkı reddeden tüm bireylerinin eşit vatandaşlık haklarıyla donatıldığı bir devlet yapısı meydana getirilmiştir.

Bu günlerde ülkemizin etrafı ateş çemberi iken ülkemizde ise adeta devlete karşı bir iç başkaldırı sürdürülmektedir. Karşımızdaki terör örgütü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşları güya temsil ettiğini iddia eden bir örgüt olup, halkı perişan etmektedir.

Eşit vatandaşlar olarak yaşadığımız T.C Devletinde, Devlete karşı daha fazla hak ve toprak alma adına bir terör örgütü devlete kurşun sıkıyorsa; burada yapılan daha fazla hak almaksa diğer bölgedeki vatandaşlar ikinci sınıf zümre haline gelecek demektir. Hadi diyelim Kürt vatandaşlarımızı temsil hakkı HDP’ye  verilse, Kürt vatandaşlarımız yeşil nüfus kağıdı mı alacaklar.? Bu yeni kimlik kartı ,bu vatandaşları bizden üstün hale mi getirecek?. Diğer bölgelere vizeyle mi gidecekler?. Türkiye’ye dağılmış, yatırım yapmış  Kürt vatandaşlar  da yeni kimlik kartlarını alıp  yatırımlarını bırakıp gidecekler mi?

Giderlerse yatırımlarını devlete mi bırakacaklar?. Gitmezlerse  Kürt vatandaşı değilsin, doğup büyüdüğün topraklara gelemezsin mi denecek.? Kürt vatandaşlarımız  yeni yatırımlar yaparken   sen Kürtsün, yatırım yapamazsın mı denecek.? Kız alıp veren aileler parçalanacak mı.? Bin yıllık tarih ve kültürümüz bir çırpıda silinecek mi ?.. Bizim dostluğumuzu  komşuluğumuzu arkadaşlığımızı ret edenler kimlerle dost olacaklar.? Bizler bin yıldır olmuşuz et, tırnak.  Tırnağımızı sökmek isteyen emperyalist aslandır. Tırnağın değerini en iyi bilen de aslandır.  Bizden istenen kendi ülkemizde belli bir zümrenin egemen olduğu, bizimse eşit şartlarımızı kaybettiğimiz ikinci sınıf bir vatandaş haline geldiğimizdir. Adım, adım SEVR anlaşmasının ruhuna geri dönme mücadelesi verilmektedir. Bu durumda biz kazanılmış haklarımızı kaybederken, Kürt vatandaşlarımız kazanmış mı olacak? Birlikte kaybediyoruz. Eğer devlet düzeninde noksan ve eksiklik varsa, bu eksikliği gidermenin yolu silahlı mücadele değil hukukun üstünlüğüdür. Anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkımızın dahi olduğu bu günlerde silahlı mücadele bir hak kazandırmadığı gibi kazanılmış eşit haklarında ulaşılmasına mani olmaktadır.  Daha huzurlu, mutlu devlet imkânlarından daha fazla faydalanmak istiyorsak tek yapmamız gereken eğitim seviyemizi ve kişisel becerilerimizi daha fazla geliştirmeye çalışmak olmalıdır.

Silahlı mücadeleyi seven marjinal unsurlar ,kazanım elde etmek istiyorlarsa, bu mücadelelerini neden T.C  sınırları dışında verip, misakı milli sınırları içinde olmasına rağmen bizden koparılan MUSUL – KERKÜK İçin vermezler.? Oradaki Kürt ve Türk vatandaşlarımızı  özgürleştirmeyi düşünmezler.? Doğu ve güneydoğudaki Kürt kardeşlerimizde onlar gibi sürünsün istenmektedir.? Kazanımlarını ülkelerinde yatırıma dönüştürerek bölgelerinin ve insanların daha huzurlu ve zenginlik içinde yaşamları için efor sarf etmeliler.? Bu yapılmadığı sürece ülke olarak kaybedecek, vatandaş olarak mağdur olacak, kendi topraklarınızda biz kayıkçı kavgası yaparken, atı alan Üsküdar’ı geçecektir.

ANADOLU’DA yaşanan bu terör olayları devam ettiği sürece, bu mücadele nenin biz vatandaşlar açısından kazananı olmayacak, birlikte kaybetmeye devam edeceğiz demektir. Şaiir’in dediği gibi;

Şanlı bir tarihsin: Mazi-i millet sendedir.

Varsa ibret sendedir, hikmet de elbet sendedir;

Devr-i istila denir yadında, devlet sendedir!

Çünkü hürriyet, hamaset sende, gayret sendedir,

Zındık zillettir, artık bence izzet sendedir.!

Eğer Ülkemizde birlikte huzur içinde bir arada eşit şartlarda yaşamak istiyorsak İSPANYA- İRLANDA da olduğu gibi bu saat’ten sonra ülke genelinde en ufak bir terör eylemi olduğunda bütün ülke genelinde aynı anda toplumsal tepkimizi koyarak kınadığımızda terör kendine yer ve mekân toplum desteği bulamayacaktır. 70 milyon tek ses tek yürek olduğunda inanın toptan, tanktan silahlı mücadeleden bin kat daha fazla etkili olacak silahları bu toplumum top yekün gür sesi susturacaktır. Biz gerçekleri göremediğimiz sürece ANADOLU’ da terör, savaşlar devam edecek ölenler Türkler- kürtler, ağıtlar Türkçe- Kürtçe olacak, zafer çığılıkları ise İngilizce İbranice olacaktır.    Vesselam..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?