Giresun Gündem
KEŞAP’TA KAZANAN BELLİ
Sosyal Medyada Paylaş
1 Aralık 2015
Okunma sayısı: 271

KEŞAP’TA KAZANAN BELLİ

METİN ÖZTÜRK KOLTUĞUNU KORUDU

KEŞAP’TA KAZANAN BELLİ

CHP’de ilçe kongreleri daha önce belirlenen takvime göre sürüyor. Dün Keşap’ta yapılan ve tek liste ile girilen seçimde, mevcut başkan Metin Öztürk yeniden seçildi.

Adnan Aydın’ın divan başkanlığında gerçekleşen kongreye, İl Başkanı Sinan Kitapçı, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, eski milletvekilleri Rüştü Kurt,Eşref Karaibrahim, Selahattin Karaahmetoğlu ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da katıldı.

Başkan Aksu kongrede yaptığı konuşmada, partililerin yılgınlığa kapılmadan umut içinde çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini belirterek, “bu ülkede her üç kişiden biri CHP’lidir. Demek ki biz bu ülkede çok önemli bir gücü temsil ediyoruz. Ülkenin bize ihtiyacı var.Halkımıza küsmeden onların tercihlerine saygı duyarak seçimlere hazırlanacağız” dedi.

TBMM’deki çalışmaları nedeniyle kongreye gelemeyen Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da ilçe başkanlığına mesaj yolladı. Bektaşoğlu mesajında, “Kongre gibi parti içi demokrasinin en önemli aşamasını gerçekleştirerek; hem yörenizdeki, hem de partimizin üst yönetim kadrolarını seçecek kişileri belirlediğiniz   bu önemli günde, TBMM’deki çalışmalarım nedeniyle aranızda bulunamıyorum. Ancak gönlüm sizinledir. Partili üyelerimizin ve sizlerin oy desteği ile bu göreve seçildiğimi unutmadan, her şeyden önce sizlere karşı sorumlu bir milletvekili olarak, çalışmalarımızı göreve seçilen bu arkadaşlarımızla birlikte sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından gündemdeki maddeler oylanarak kabul edildi.

CHP’de ilçe kongrelerinin tamamlanmasından sonra merkez İlçe kongresi ise 5 Aralık’ta gerçekleşecek.

CHP’nin kongre takvimine göre;   İl kongreleri ise 10 Aralık 2015 tarihinde başlatılacak ve 3 Ocak 2016 Pazar günü sona erecek.

Ancak henüz il ve merkez ilçe başkanlığına aday olduğunu açıklayan isim yok.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem