KILIÇASLAN: GİRESUN’A YENİ İKTİDAR LAZIM

KILIÇASLAN: GİRESUN’A YENİ İKTİDAR LAZIM

Gelecek Partisi kuruluş törenlerine gösterilen ilginin muhteşem olduğunu anlatan İl Başkanı Kılıçaslan, “Giresun’da iktidar temsilcileri hizmet yerine sadece ziyaret yapıyorlar. Üretilen iş ve proje yok. 1,5 yılda Çaldağ’ı 50 defa ziyaret ettiler ama hala afet konut ihalesini yapamadılar. Biz müdahale etmesek bunlar Duroğlu’nu da köy yapacaklardı.” Dedi.

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan, partilerinin kuruluş yıldönümünde adeta izdiham yaşandığını ifade ederek “Salonda oturmaya dahi yer yoktu. Türkiye’nin geleceğinde biz olacağız” dedi.

Giresun’a dönüş sonrası önemli tespitlerde bulunan Kılıçaslan, “Bize inanmayanlar videolara baksın ve oradaki ilgi ve alakayı görsün. Bu iktidar artık gidiyor. Giresun’u da yönetemiyolar” dedi.

Çaldağ afet konutları ihalesinin iptalinin izahının zor olduğunu belirten Kılıçaslan, “Dereli afeti ile Çaldağ afeti aynı gün oldu. Oraya çok sayıda Bakan gitti. O kadar bakanın gittiği bir yörede 1,5 yıldır ihale yapılmaz mı?. Evi ve dükkanı yıkılan o insanlar 1,5 yıldır kaderine terk edilmiş olmadı mı? Biz o dönem dik durmasak bu iktidar Duroğlu’nu da köy yapacaktı. Çaldağ ve İnişdibi belediyelerini göz göre göre köy yapıp sonra Batlama’da gezerek kendilerini övüyorlar. İdarecilik şimdi bu mu?. 2 belediyeyi kapatanlar niye afet konut ihalesini 1,5 yılda yapamadı?. Dereli, Doğankent ve Yağlıdere’de afet ihaleleri yapıldığı halde Çaldağ niye dışlandı. O kadar bakan ve siyasetçi Çaldağ’a kaç defa gitti ve ihale için kaç hamle yaptı. Bu ilin siyasetçileri hizmetleri takip etmiyor. Yan gelip yatarak siyaset yapılmaz. O koltukların önce hakkını vereceksiniz. Hakkını veremiyorsanız niye siyaset yapıyorsunuz.” Dedi.

Kılıçaslan, “Bu siyasetçiler nüfus müdürlerini ziyaret edip göç hareketlerini takip etse, Karabulduk Belediyesi de kapanmazdı. Biz Duroğlu’nu ilçe yapmak istedik, altyapıyı hazır ettik, iktidar mensupları Ankara’da işi çözmedi. Ordu ve Trabzon siyasetçileri ise proje hazırsa işi çözüyor. 2 komşu il büyükşehir oluyorsa, Giresun olamıyorsa bu ihmalin sorumlusu kim?. Giresun niye büyükşehir olamadı hala? Bu siyasetçiler olduğu sürece bu il bir yere varamaz. Sadece ziyaret yaparak göz boyuyorlar. Bu ili 200 defa ziyaret etsen, il kendi başına büyür mü?. Ziyareti hizmet sanıyorlar. Kaç ziyaret yaptığınız mı önemli kaç hizmet yaptığınız mı?. Bu il böyle büyümez. Bu ilin büyümesi için iktidarın değişmesi lazım. Milletimiz bize yetki versin ve değişimi o zaman görsün” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?