KILIÇASLAN: HAVUZ SİSTEMİ GİRESUN’DA UYGULANAMAZ

KILIÇASLAN: HAVUZ SİSTEMİ GİRESUN’DA UYGULANAMAZ

Küçük Sanayi Sitesi, Seka, Yeşilbaş, Çıtlakkale Mavi Baş, Hastane Dolmuş Durağı ve Güre Durağı Başkan ve yöneticileri ile birlikte Gelecek Partisi’ni ziyaret eden Çeltik ve ekibi, Başkan Kılıçaslan ve yönetim kurulu ile 2 saatlik bir görüşme yaptı ve destek istediler

Giresun’da havuz sistemiyle ilgili tartışmalar sürerken, Giresun Şoförler Odası Başkanı İbrahim Çeltik ve Dolmuş Durağı Başkan ve temsilcileri Gelecek Partisi’ni ziyaret ederek, il Başkanı Murat Kılıçaslan’dan destek istediler.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Kılıçaslan ve parti kurmayları, Havuz Sisteminin Giresun’da uygulanmasının mümkün olmadığını belirterek Giresun Belediyesi’ni, projeyi iptal etmeye çağırdılar.

Küçük Sanayi Sitesi, Seka, Yeşilbaş, Çıtlakkale Mavi Baş, Hastane Dolmuş Durağı ve Güre Durağı’nın katıldığı toplantının basına kapalı bölümünde proje detaylıca ele alınırken, Havuz sitemine ilk karşı çıkan parti ise Gelecek Partisi oldu…

Bu konuda kararlı olduklarını anlatan Başkan Kılıçaslan, Havuz Sisteminin komşu illerde de esnafı perişan ettiğini ifade ederek, “Biz ilimiz esnafının yok olmasına izin vermiyoruz. Gelecek Partisi bu projenin karşısındadır.” Dedi.

Kılıçaslan, “Durak Başkanları ve Şoförler Odası Başkanımız sayın İbrahim Çeltik bu akşam Gelecek Partimizi ziyaret ettiler. Kendilerine huzurlarınızda hoşgeldiniz diyorum. Havuz sistemi ile sıkıntı var. Giresun Belediyesi maalesef Havuz Sistemi ile Şoför esnafımızın mallarına çökmek istemektedirler. Ben burada bulunan arkadaşları ve sayın Çeltik’i yaklaşık 2 saat dinledikten sonra basının karşısına geçiyorum. Şuan ki esnafın kullandığı araçlar 150 ile 200 bin TL  arasındadır. Havuz sistemiyle birlikte 800 bin  ile 1 milyon TL arasında ki  araçların alınması mecburi bırakılıyor. Bu esnaf zaten pandemi döneminde ciddi ekonomik bedeller ödedi. Ömrünü ve geleceğini bu dolmuşlara bağlamışlar. Siz hangi hakla bu esnaftan onay almadan, esnafı yok sayarak bu insanların alınterine göz dikiyorsunuz. Sayın Belediye Başkanına buradan sesleniyorum. Havuz sistemi devreye girerse 247 dolmuş esnafı evine ekmek götüremeyecek. Bu esnafı son zamlarla zaten evine ekmek götüremiyor. Siz bu esnafların geleceği ile ilgili böyle bir kararı alarak bu esnafı yaşatacağınıza mı inanıyorsunuz. Bu karar durakları yok eder. Onun için bu karardan vazgeçin. Plaj yapımı zaten 20 trilyon. Bu paraları plaja gömüp sonra havuz projesinden kaynak aramak sizce adalet mi?. Bu insanlar 1 milyon TL’ye bu araçları nasıl alacaklar. Kredi alsalar bile ileride kredi faizleri artınca nasıl ödeyecekler. Ben yaptım oldu mantığı ile bu esnafın kaderiyle oynayamazsınız. Bu işe kellenizi koyduğunuzu söylüyorsunuz. Biz Gelecek Partisi olarak bu esnaf için sadece kellemizi değil bedenimizi de ortaya koyuyoruz. Gelin yol yakından bu işten vazgeçin. İnsanları niye bu ekonomik krizde yok yere geriyorsunuz. Onlara yardım etmek varken bu katı tutum niye?. Bu esnaf size ne yaptı?” diye sordu.

Ziyarete Şoförler Odası Başkanı İbrahim Çeltik ve durak başkan ve idarecileri katıldı.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?