Kılıçaslan, Rekora Koşuyor

Kılıçaslan, Rekora Koşuyor

Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan; “Yol Medeniyettir”

Duroğlu Belediye Başkanı Murat KILIÇASLAN, Duroğlunda alt yapıdan üst yapıya, çevre düzenlemesinden, ulaşıma kadar Modern ve  Kültürel Belediyecilik adına örnek teşkil etmeye devam ediyor. Her sese ve her fikre değer vererek makamda değil vatandaşların birebir içinde olan Başkan KILIÇASLAN Duroğlu’nda imkansız denilen işleri başarıyor.

BAŞKAN KILIÇASLAN VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYOR

Göreve geldiği günden itibaren beyhude ve harap olan Duroğlunu tabiri caiz ise yeniden inşaa etti. Çalışmalarına sıvasız ve boyasız evleri onararak başlayan KILIÇASLAN, elektrik şebekelerinin yer altına alınması, peyzaj çalışmaları, Duroğlu Şehit Zafer Konak Okulunun modernizasyonu, Araç köprüsü, Yaya köprüsü, Belediye Binasının yıkılarak yeniden inşaa edilmesi, Kum eleme tesisi, Bölgede bir ilk olan yapay şelale, Duroğlu Merkez Havuzlu Meydan, Aksu deresi üzerine kanal projesi ile bot gezisi, yolların bakımı ve asfaltlanması, Su sorunun giderilmesi ve daha birçok konuda mesai ve makam hevesi olmadan gece gündüz çalışıyor.

UZAKLARI YAKIN EDİYORUZ!

“Biz Halkımızın Hizmetkarıyız” diyen KILIÇASLAN, bu seferde Duroğlunun beş ana mahalle yolunda yol bakım ve asfaltlama çalışmalarına başladı. Yenilikçi ve modern düşünceleri ile her zaman farlılığını ortaya koyan Başkan KILIÇASLAN, Yeşilin Cenneti Duroğlunu “Doğanın Nefes Aldığı Yer” haline dönüştürüyor. Belediyenin iki kamyon, bir ekskavatör, bir greyderin yanı sıra kiralanan diğer iş makinesi ve kamyonlar ile çalışmalarını hızlandırdı. Çalışması yapılan yolların alt yapı hizmetleri tamamlanmasının ardından kamyonlar ile filler malzemesi dökülerek greyderler yardımı ile yola serilmesi sağlanıyor. Akabinde silindir ile sıkıştırılan filler malzemesi asfalta hazır hale getiriliyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Duroğlu Belediye Başkanı Murat KILIÇASLAN “ Duroğlu Belediyesi olarak Beldemizde yol ağlarının bakım onarım ve asfaltlanması yönünde köklü bir çalışma başlattık. Şu anda Homurlu Mahallemizde 5 kilometre, Alınca Mahallemizde 3 kilometre asfalt çalışması yapıyoruz. Konacık,Paya, Tekke Guraba asfalta hazırlandı. Makine ikmal gücümüzün tümünü kullanarak Tekke ana yolundaki asfalt altı filler malzeme serme işini yapıyoruz. Tekke Mahallemizde Çukur Sokak ve Karaeyüp Sokak arasını asfalta hazırlıyoruz. Diğer asfalt kısımların ise onarımını yapacağız. Demirci Mahallesi’nde, Homurlu – Demirci bağlantı yolunu asfalta hazırlıyoruz. Yine Demirci Mahallemizde Kayadibi Mevkii’ni asfalta hazırlıyoruz.  Nasip olursa toplamda yol bakım ve asfaltlama çalışmamız 20 kilometreyi aşkın olacak. İnşallah Kurban Bayramı akabinde de havaların iyi gitmesiyle yol çalışmamızı belirtilen yerlerde bitirmiş olacağız. Ayrıca buradan Çağlayan Mahallesi Vatandaşlarımıza da bir müjde vermek istiyorum. Bayram sonrası Çağlayan Mahallemizde de köklü bir çalışma yapacağız. Burada öncelikle ana yolun dar olması nedeniyle baştan sona kadar genişletme çalışması yapacağız. Bu çalışma bittikten sonra asfaltlamaya geçeceğiz. Ayrı yeten bu mahallemizdeki su sıkıntımız var depolarını hazırlamıştık, Kurban bayramının sonrasında da bu sıkıntıyı kökten çözmüş olacağız. Duroğlu bize inandı, bize güvendi. Biz her zaman bu güvenin ve inancın sorumluluğu ile hizmetlerimize devam edeceğiz. Tüm Vatandaşlarıma Hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?