KILIÇASLAN “TAZMİNATLARI ÖDEYEMİYORSAN YA ÖZÜR DİLE, YA İSTİFA ET!”

KILIÇASLAN “TAZMİNATLARI ÖDEYEMİYORSAN YA ÖZÜR DİLE, YA İSTİFA ET!”

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat KILIÇASLAN,Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun itfaiye işçileri konusundaki açıklamalarını eleştirdi

Kılıçaslan “Araştırmalarımız neticesinde Giresun Belediyesi’nde çalışan işçi arkadaşlarımız alacaklarını alamadığı için yasal haklarını savunmuş. Sn. Aytekin ŞENLİKOĞLU işçilerinin haklarını ödemek yerine mağdur kardeşlerimizi maalesef ceza verir gibi başka birimlere sürmüş. İşçinin haklarını savunan siyasetçilere de göz dağı vermek için hukuki süreç başlatacağını açıklamıştır.

Avukatlık mesleğini Belediye Başkanlığı ile harmanlayan Sn. ŞENLİKOĞLU’na şunu söylemek istiyorum. Açıklamanızda başlattığınız bu hukuki süreci, daha evvelki sözleşmeli işçilere başlattığınız, emekli olan müdürlere başlattığınız, emekli olan işçilere başlattığınız hukuki süreçten başlatacaksanız eğer hiç zahmet etmeyin. Çünkü başlattığınız her hukuki süreçte Giresun Belediyesi milyonlarca TL tazminat ödemek zorunda kaldı, işçilerimizin haklı olan davasında da aynı zararın tekrarlanacağından eminim” dedi.

SİZ UNUTTUYSANIZ ARŞİVLER UNUTMADI!

Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU’nun yerel seçimlerde “İşçilerin birikmiş alacaklarını ödeyeceğim” sözünü tekrar hatırlatan KILIÇASLAN “Şimdi çıkmış Sn. Başkan akıllara zarar bir açıklama ile işçi alacaklarının 2018 yılından olduğunu ifade ediyor. Sn. Başkan; Siz seçimlerde geçmiş alacaklardan bahsederken kaç yılından kalan alacaklardan bahsediyordunuz acaba?” dedi.

Kılıçaslan”Giresun Belediye Başkanı Sn.ŞENLİKOĞLU şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve bu sorularıma cevap verin!

  • İşçi kardeşlerimizin çoğunun evlerini geçindirebilmek için, çoluk çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için mesai saatleri dışında ek iş yaptıklarını biliyor musunuz?
  • Kiminin hamallık, kiminin şoförlük, kiminin inşaat işçiliği kiminin araba yıkamacı lığı yaptığı biliyor musunuz?
  • Birçok kardeşimizin ek iş yaptığı için günde 3-4 saat uyuduğunun farkında mısınız?
  • Birçok işçi kardeşimizin belki uzun süredir ailesini alıp bir yemeğe gidemediğinin biliyor musunuz?
  • Teyyaredüzü, Gaziler Mahallesi, Gedikkaya, Aksu Mahallelerinden gelen birçok personelin dolmuş parasından tasarruf etmek için evden bir saat önce çıktığını ve karda kışta, yağmurda çamurda yürüyerek mesailerine geldiklerini biliyor musunuz?

Sn. ŞENLİKOĞLU; Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı olarak size çağrıda bulunuyorum! Belediyecilik meşakkatli iştir. Emek ister,yürütme ister, devamlılık ister, liyakat ister. İktidarın gücü elinde olan bir Belediye Başkanı olarak sizden hiçbir mazeret üretmeksizin, bu işçi kardeşlerimizin geçmiş mesai alacaklarını bir an evvel ödemenizi talep ediyorum. Şayet ödeyemiyorsanız “Ben dün böyle dedim ama, bugün yapamıyorum” diyerek özür dileyin, ya da işi ehline bırakmak adına istifa edin!”şeklinde konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?