KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR

KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR

Futbol mu in skor mu aut? İşte Giresunspor’un Afjet Afyonspor maçındaki analizi. Çok maçlar gördüm, çok hatalı gollere şahit oldum. Lakin bir takım rakibinin üç kere dahi gelmediği bir maçta üç gol yerse çok iyi oynasan bile sadece gülüp geçersin.
Oynanan oyuna lafım yok. Kaçan goller saç baş yoldurdu ona da eyvallah derim. Deplasmanda atılan iki gol var ama koruma adına ne orta saha yardımda bulundu ne de savunma gereken defans anlayışı ile golleri koruma altına aldı.
Şehirde sesler yükselmeye başladı. Gurbetteki taraftarlar görsel basından neler oluyor yoksa demeye başladılar. Kime isyan ediliyor onu da bilemiyorlar. Artık futbolun tadı buruk, aynen keçi boynuzun şekeri gibi.
Davranışları bir tarafa bırakın düşünceler dahi çirkinleşmeye başladı. Mutlaka bir yol olmalı. Umutların azalmasına tamam da yeniden hak etmenin bir başlangıcı olmalı.
Bir galibiyetle neler kazanacağımızı anlatmaya çalışmalıyız. Çok zorlu günler gelecek lakin bunları birlikte yaşayacağız. Eğer biz taraftar olarak sağduyu ile kötü gidişatı aşarsak aydınlık geleceğe yürüyebiliriz.
Kötü yazmak, yönetimi kötülemek, futbolcuya hakaret etmek doğru olmaz. Çünkü bu ligin sonunu bu futbolcularla yaşayacağız. Geçmişin pişmanlığı ile geleceğin endişesiyle yaşamamak gerek.
Sevgili yöneticiler Mevlana ne demiş; ‘Kiminle gezdiğinize kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür’ Karar sizin.
Bu takımda bu armanın ruhunu taşımayan kim varsa buradan sesleniyorum. Bu takımın ahengini bozan kim varsa bir dakika bile kulüpte barındırmayın. Zira kimse vazgeçilmez değildir.
Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?