Kız Oyunları

Kız Oyunları

Kız oyunları denildiğinde genellikle akla ilk olarak bebek giydirme tarzı oyunlar gelmektedir. İnternet üzerinde bu oyunların pek çok çeşidine rastlamak mümkündür.

İnternetten ücretsiz olarak oynanabilen kız oyunları ünlüler, çizgi karakterler ve daha pek çok detaya sahiptir. Rengarenk temalara sahip olacak şekilde hazırlanan bu oyunlarda yaratıcılık, el sanatları, yemek, giydirme gibi özellikler öne çıkmaktadır. Çoğunlukla pembe temalı olacak şekilde hazırlanan oyunlarda sevimli sanal evcil hayvanlarla oynamak ya da en sevilen prensesleri giydirmek kız çocuklarının en sevdikleri oyun tarzları arasında yer alır. Aynı zamanda çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarak şekilde hazırlanan oyunlar da vardır.

Geleneksel Kız Oyunları

Yeni ve güncel oyunlara karşın geleneksel kız oyunları da vardır. Bunlar aslında hem erkek hem de kız çocukları tarafından severek oynanmaktadır. Körebe, arapsaçı, kukalı saklambaç, çelik çomak, bülbül kafeste, çatlak patlak, birdir bir, istop, aç kapıyı bezirgan başı, ip atlama bu geleneksel oyunlar arasında yer almaktadır. Bu tür oyunlar ilkbahar yaz aylarında oynanabilen sokak oyunları olarak bilinir. Bunlara alternatif olarak bilgisayardan oynanan internetli oyunlar da mevcuttur. Çocukların oynadığı tüm bu oyunlar kişisel gelişimleri üzerinde doğrudan etkili olacaktır. Bu nedenle en çok oynanan ve sevilen oyunları seçmekte yarar vardır.

En Çok Sevilen Kız Oyunları

En çok sevilen kız oyunları ile ilgili içeriklere internet üzerinden ulaşılabilir. Moda becerilerini test etmek isteyenler için giydirme oyunları uygun olacaktır. Aynı zamanda lezzetli bir pasta hazırlamak ya da yemek pişirmeyi öğrenmek için buna imkan veren oyunlar da tercih edilebilir. En çok sevilen oyunlar genellikle çocuğun favorilerine ve ilgi alanlarına göre belirlenir. İnternet dünyasında her yeteneği keşfetmeyi ve geliştirmeyi sağlayacak pek çok oyun yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar