KIZILAY BAŞAKANIYLA ÖZDEŞLEŞTİ CANSIZA GÜVEN TAM

KIZILAY BAŞAKANIYLA ÖZDEŞLEŞTİ CANSIZA GÜVEN TAM

‘Asırlık Bir Çınar olan ülkemizin ve milletimizin, hem yurt içinde hemde yurt dışında, Kızılay’ın 142 yıllık bir geçmişi Dünya çapında insanlığa yapmış olduğu hizmetlerle ile gurur kaynağıdır.“Karşılık beklemeden hizmet veren bir kuruluş, vatandaşımız ne zaman yanında görmek isterse Türk Kızılay ı orada. Herhangi bir afet ya da sıkıntıda çağrılmadan giden güvenilir bir kuruluştur.’. Kızılay örgütü malzemeleriyle dünya markası olma yolunda ilerliyor. Din, dil, ırk gözetmeksizin yardıma koşan bir kuruluş. Dernek olarak herhangi bir geliri olmadan,yapılan insani yardımlar ile daha da önem kazanarak Türk Kızılay,ı Orta Doğu,da Afrika,da ve Asya,da önemli başarılara imza atmaktadır. Giresun Kızılay Şubesindeki değişim isabetli olduğu bir kez daha görülmüştür.  Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden emekli olduktan sonra memleketine kesin dönüş yapan Başkan Murat Cansız, “Giresun Kızılay Şube Başkanı olarak göreve Temmuz 2015 başladığı günden itibaren İlimizde başarılı çalışmalarıyla Kızılay ve özellikle Kızılay’ın Giresun Şubesi son dönemlerde çok başarılı çalışmalar gerçekleştirmekte. Bunu tüm halkımız gibi bizlerde görmekteyiz. Bu özverili çalışmalarından dolayı öncelikle yönetiminden,üyesine bütün Kızılay’a gönül vermiş, herkesi kutluyorum. Devletten destek almadan tamamen bağışlar ve bir takım yardım faaliyetler ile bu kadar büyümek ve Türk Milleti’nin her türlü afette yanında olmak gerçekten azımsanamayacak kadar büyük bir başarıdır.

11.02.2016 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurulda Giresun Kızılay Şube başkanlığına Sayın Murat Cansız ve arkadaşları yeniden yetki verilmesi, göreve geldiği günden bu güne kadar, Kızılay şubesinin başarılı çalışmasıyla İlimizde takdir edilmiş. Yapılan seçimde üyelerden tam güven almış, Kızılay Başkanıyla Başkan Kızılay’la özdeşleştiği görülmüştür.   Giresun Kızılay şubesi sorumluluk ve görev alanında başarılara imza atan bir kurumumuz ve gururumuzdur. Türk Kızılay’ının Giresun şubesi başkanı sayın Cansız göreve atandıktan sonra çalışmalarıyla farklılık yaratmıştır. “Türkiye’nin en eski derneklerinden birine talip oldunuz. Sivil toplum kuruluşu olmak kolay bir iş değildir. Ortak noktası halka hizmettir. Bizim insanımız herhangi bir zorlukta karşılaştığı zaman yardımlaşma duygusuna sahiptir. Doğal bir afette ilk olarak Kızılay koşuyor. Bunun örneğini en yakınımızdaki Piraziz ilçemizde çamı çökmesi nedeni ile çadır kurulmasında gördük.  Sayın Cansız başarılı çalışmalarıyla 2015 yılına Giresun Kızılay şubesi olarak damgasını vurmuştur. Türk Kızılay;ı ile Türk Bayrağının yan yana başarıyla dalgalanmasına imkan sağlayan sizlerin çalışmalarıdır.

Sayın Başkanı ve yönetim kurulunu seçilmiş oldukları görevinden dolayı kutlar bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?