Kocaoğlu’ndan Kusursuz Organizasyon

Kocaoğlu’ndan Kusursuz Organizasyon

Yerli Düşünce Derneği’nin organize ettiği panele yoğun ilgi olurken,aktif siyasetin dışında olan Kocaoğlu ailesinin organize ettiği panele ,değişik görüş ve partilerden yoğun katılım olması dikkat çekerken, şehrin her yönüyle Kocaoğlu’nu ailesini karşılıksız sahiplendiğini gözler önüne serdi.

Baykal ve Bahçeli’nin terörle mücadele konusunda iktidara verdiği desteği tebrik eden Topçu,üstü kapalı olarak CHP’yi eleştirdi..Panelde Vali Karahan,Topçu’ya plaket verirken,Rektör adayı Cevdet Coşkun da Topçu’yu bizzat karşılayanlar arasındaydı..Kocaoğlu’nun  daha önceki organizasyonlarda olduğu gibi bu organizasyonda da tam puan alması ve şehrin Kocaoğlu ailesini gerçek manada birkez daha sahiplenmesi dikkat çekti.

TOPÇU, KOCAOĞLU İÇİN GELDİ

Yerli Düşünce Derneği Giresun Şube Başkanı Yusuf Kocaoğlu ve yönetim kurulu tarafından organize edilen” Başkanlık sistemi” konulu panel Başer Otel’de yapıldı…Panele Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yaşar Topçu konuşmacı olarak katılırken, panelin açılış konuşmasını yapan Kocaoğlu, ESKİ Bakan Topçu’ya teşekkür etti.

Panele Vali Hasan Karahan, AKP İL Başkanı Ali Tütüncü, BBP İl Başkanı Selahattin Toslu, Rektör adayı Cevdet Coşkun ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Giresun’a gelerek  Yerli Düşünce Derneği tarafından düzenlenen ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemine Milli ve Yerli Bakış’ konferansına katıldı.

Topçu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ile mevcut sistemin yerine başkanlık sisteminin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’de gereksinim duyulan anayasayı,”Öyle bir Anayasa olmalı ki, devleti evet, milleti esas alacak, insanı öncelik olacak, tüm vesait alanlarını kapatacak, toplumun her bir ferdi o Anayasa içerisinde kendini bulacak. O Anayasa bir tamam millete güvenlik özgürlük, refah getirecek, milletinin her bir ferdinin alnı açık, başı dik, doğduğu yerde doymasını sağlayacak” şeklinde tarif eden Topçu, anayasanın mutlaka değişeceğini kaydetti.

Türkiye’de başkanlık sisteminin de uygulamaya konulması gerektiğini ifade eden Topçu, Türk halkının başkanlık sistemini istediğini savundu.

Türkiye’nin terörle mücadelesini de değerlendiren Topçu,”Türkiye’de meselelerin başında terörle mücadele var. Bölücü terörle, Marksist terörle ve diğer terörle.  Bölücü terörle ve diğer teröristlerle mücadele topyekün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kararlılığıyla, milletin de tasdikinden geçerek yürüyor. Terörle mücadelede geri adım atsın diyeniniz var  mı aranızda? Yok. ciğerimiz yandı, yüreğimiz yandı. Aslında devlet üzerine düşen  her şeyi yaptı. Ne yaptı, devlet dedi ki, ben vatandaşıma Yunus olmaya hazırım. Uzattı elini. Hatta bunun usulünü, üslubunu, yöntemini eleştirdik. Öbür taraftan ne yaptılar bu uzatılan Yunus elini teptiler. O zaman devlet, devletliğini yaptı. Döndü milletine sordu. Anlaşıldı dedi, şimdi size Yavuz olma zamanıdır. Şimdi de de Yavuz gibi davranıyor. Bunu da millet topyekün, Kürdüyle, Türkmeniyle takdirle, heyecanla, yüreği titreyerek destekliyor ve başarıya ulaşmasını bekliyor”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?