KONAL’DAN HAVUZ SİSTEMİ İLE İLGİLİ ÇAĞRI

KONAL’DAN HAVUZ SİSTEMİ İLE İLGİLİ ÇAĞRI

Dolmuşçu esnafını rencide etmeye kimsenin hakkı olmadığını ifade eden MHP Giresun İl Başkanı Konal, Havuz sistemi ile kimsenin mağdur edilmemesini istedi.

MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, havuz sistemi ile dolmuşçuların mağdur edilmemesini istedi.

Facebook’ta bu konuda net tespitlerde bulunan Konal, bir tarafı yaparken diğer tarafın yıkılmamasını önerdi. Konal, “Ancak bu proje hayata geçirilirken her şeyden evvel vatandaşımızın refahı sonra da dolmuş esnafımızı düşünmek elzemdir. Pandemi döneminden bu yana en çok ekonomik sıkıntı içerisine düşen esnaflarımızdan olan Dolmuş Esnafımızı yormadan, içinden çıkamayacakları daha büyük ekonomik bir yük altına sokmadan nasıl sistem kurarız onu düşünmemiz gerekir” dedi.

Konal şöyle konuştu, “Son günlerde Gündeme Gelen Dolmuş Havuz sistemi ile ilgili Giresun Belediyesi ilgili müdürleri, Dolmuş Durakları, ilgili mühendis ve yetkililer çalışmalarını sürdürmektedir. Şehrimiz için vatandaşımız için en güzeli, en hayırlısı ne ise o olsun ve olacaktır. Elbette Giresun en güzel en modern sisteme layıktır. Sayın Belediye Başkanımızın da aynı düşünceye sahip olduğundan şüphem yok. Kendisine güveniyorum. Ancak bu proje hayata geçirilirken her şeyden evvel vatandaşımızın refahı sonra da dolmuş esnafımızı düşünmek elzemdir. Pandemi döneminden bu yana en çok ekonomik sıkıntı içerisine düşen esnaflarımızdan olan Dolmuş Esnafımızı yormadan, içinden çıkamayacakları daha büyük ekonomik bir yük altına sokmadan nasıl sistem kurarız onu düşünmemiz gerekirken; Giresun’da yapılan Anketlerden (Nasıl ve Nerde ) bahsederek; halkın yüzde 50’si Dolmuş esnafından memnun Değil demek şahsımca bu esnafımızın hakkını yemektir. Yaz kış Sabah Ezanı ile kontak açıp, gece yarısına kadar yolcusu olsun olmasın direksiyon sallayan esnafımıza biz canımızı teslim ediyoruz. Ben şahsen haftanın belirli günleri Dolmuş Kullanan biriyim, muhtemelen söz konusu anket eğer var ise; özel araç kullananlar ile yapılmıştır diye düşünüyorum.” Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?