KONUŞAN RESİM

KONUŞAN RESİM

ERDOĞAN’IN, ÖZTÜRK’E OLAN GÜVENİ BEDEN DİLİNE YANSIDI. Erdoğan’ın çok az kişi ile bu tür samimiyet görüntüsü verdiği öne sürülüyor.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun’da seviyeli idareciliği ile dikkat çekerken, Genel Merkez’de de gücünü artırıyor..

Üst düzey İngilizcesi ile Karadeniz Bölgesi ülkeleri ile kurulan iletişimde kilit rol oynayan Öztürk’ün özellikle dış politikada ülkenin yüzakı olduğu ifade ediliyor. Parti içi hizipleşmeye izin vermeyen Öztürk’ün bu tavrının Erdoğan tarafından da taktir edildiği dile getiriliyor. Önceki gün Öztürk ile ilin sorunlarını konuşan Erdoğan’ın ,Bakan olma ihtimalinin giderek arttığı ifade ediliyor… Binali Yıldırım tarafından Giresun’da ilin ağabeyi olarak önerilen ve Erdoğan tarafından bu ağabeyliği onaylanan Öztürk’ün başarılı performansı taktir ediliyor..

Kulislerden sızan bilgilere göre ,sel afetinde Giresun’a gelen 7-8 bakanın ,Öztürk konusunda Erdoğan’a pozitif not vermeleri  sonrası, Erdoğan ‘ın Öztürk ile uzun süre devam etme kararı aldığı dile getiriliyor..

Siyaset kulislerinden sızan bilgilere göre Binali Yıldırım ve Erdoğan’ın Öztürk’ün bakanlığı konusunda bir görüşme yaptıkları iddia ediliyor. Yıldırım’ın bu görüşmede Erdoğan’a “Öztürk ana dili İngilizce biliyor. Karadeniz ülkeleri ile müthiş pozitif ilişkiler kurdu. Girdiği her ortamda dost artırıyor ve güven kazandırıyor “dediği de siyasi kulislerde konuşuluyor…

YILDIRIM’I DIŞLAMAK İSTEDİLER Mİ?

Bu arada Öztürk’ü, Giresun’da ilk sıraya öneren dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın, bu tavrından rahatsız olan bazı lobilerin, Erdoğan ile Yıldırım’ın arasını açmak istedikleri ama Erdoğan’ın dava arkadaşı Yıldırım’dan asla vazgeçmediği ve partiyi Yıldırım’a emanet ettiği iddia ediliyor. Yıldırım’ın partide güçlenmesinin bu lobileri üzdüğü de gelen kulis bilgileri arasında yer alıyor. Sızan bilgilere göre Öztürk’ün 2 dönem daha Giresun’da ilin ağabeyi olarak konumunu koruyacağı da ifade ediliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar