Korkutan heyelan yol kapattı!

Korkutan heyelan yol kapattı!

ÖZEL HABER: SEDAT KARAKAYA 

FOTOĞRAFLAR: CEMAL DEMİR

Giresun’da devam aralıklarla devam eden yağışlar bazı ilçelerde küçük çaplı heyelanları da beraberinde getirdi. Dereli’ de meydana gelen heyelan ise küçük çaplı olmasına rağmen yürekleri ağızlara getirdi, yolu ulaşıma kapattı.

Aşırı yağan yağmur sonucunda Dereli-Yavuzkemal Beldesi yolu üzeri Yaylacık sapağı mevkiinde yumuşayan toprak heyelana neden oldu. Küçükahmet Köyü yakınlarında meydana gelen heyelan nedeniyle yol araç trafiğine kapatıldı. Yağmura bağlı olarak küçük çapta başlayan heyelan trafiği iki yönlü olarak kapatmakla kalmadı yürekleri de ağızlara getirdi. Araçlarıyla yolda mahsur kalan vatandaşlar heyelanın daha da artacağı endişesiyle heyelanı izledi. Yavaş yavaş çamurlu su deryasıyla başlayan heyelanın boyutu dakikalar ilerledikçe daha da arttı.

KAPANAN YOL NEDENİYLE ARAÇLAR UZUN KUYRUK OLUŞTURDU

Araçların uzun kuyruklar oluşturduğu heyelanlı bölgede araç sahipleri kendi imkânları ile yol üzerinde bulunan taş ve odun parçalarını alarak, büyük yüksek araçların kontrollü olarak geçişlerini sağladı. İki adet iş makinesi tarafından açılan heyelanlı yol ile bir saatlik esarette noktalanmış oldu. Can kaybının olmadığı heyelanda yol kenarlarındaki meyve ve fındık ağaçları zarar gördü.

Heyelan tehlikesinin devam ettiğini belirten bazı vatandaşlar, “Coğrafi şartlardan dolayı kışın eriyen kar suları beldemizde heyelana neden oluyor. Bu bölgede ilk heyelan oldu ve yol trafiğe kapandı. Ancak heyelan tehlikesi devam ediyor. Bu yüzden araçların geçişine izin verilmedi. Yolda bir an önce temizleme, onarım ve istinat duvarı çalışmaları yapılması lazım” şeklinde konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar