Kuaförlerin Yüzü Bayramda Güldü

Kuaförlerin Yüzü Bayramda Güldü

 

Haber: SEDAT KARAKAYA

Giresun’a bayram tatili nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin akın etmesi, turizmcilerin yüzünü güldürdü. Doğu Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden biri olan Giresun’daki sahil plajları ve adası, bayram tatilini Karadeniz kıyılarında geçirmek isteyenlerin adresi oldu.

Hava sıcaklığının 28 dereceye ulaştığı ilde tatilciler yüzerek serinledi, minikler ise kumsalın tadını çıkardı. Bayram nedeniyle çok sayıda yerli ve yabancı turistin Giresun’a geldiğini belirten bazı yetkililer, geçmiş yıllara oranla bu yıl daha fazla kalabalık bulunduğunu bildirdi.

Giresun’da Cemal Gürsel Caddesi’nde kuaför dükkanı işleten Mustafa Yaman, Turgay Kumaş ve Hamza Yılmaz deklarasyon yaparak,”İşlerimiz bayrama birkaç gün kala çok artıyor. Dini bayramlarımız bizim için en önemli günlerimizdir. Vatandaşımız bayrama bir hafta kala hazırlıklarını yapmaya başlıyor, kılık kıyafetlerini düzenliyor. Herkes kendi gücü nispetinde yeni kıyafetler alırken, saç ve sakal traşlarını da olarak bayrama daha temiz daha düzgün kılık kıyafeti yerinde girmeye gayret ediyor. Bu geleneklerimiz de meslek olarak berber ve kuaförlerimizin işlerini artırıyor. Bayrama sayılı günler kala gece geç saatlere kadar çalışıyoruz. Arefe günleri ise sabaha kadar mesai yapıyoruz. Zaman zamanda yoğunluğu azaltmak için müşterilerimize randevu veriyoruz. Randevusunda gelen müşterimizi traş edip bekletmeden gönderiyoruz. Bu günlerde işlerimiz güzel inşallah bundan sonra da bu şekilde devam eder” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?