KUTLU’YA GÖRE BAŞARININ ANAHTARI NEREDE ?

KUTLU’YA GÖRE BAŞARININ ANAHTARI NEREDE ?

TFF 1. Lig temsilcimiz Giresunspor’da, teknik direktör Hakan Kutlu, 19 Haziran’da oynayacakları Adanaspor maçı hazırlıklarının tempolu bir şekilde sürdüğünü, oyuncuların ortaya koyduğu performanstan dolayı son derece memnun olduğunu söyledi.
Kutlu, her şeyin istedikleri gibi gittiğini belirterek, “Şuan için bir sıkıntı yok. Tek eksiğimiz maç. Ciddi bir süre bu salgın döneminde sahalardan uzak kaldık. Çocuklarla planladığımız şekilde kendi aramızda yaptığımız maçlarla bu eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımız da ellerinden gelen özveriyi gösteriyor. Çalışıyoruz, Giresun’u başarıya ulaştırmak için ciddi bir mücadelenin içerisindeyiz” dedi.
Giresunluların ve şehrin ileri gelenlerinin Giresunspor çatısı altında toplanması gerektiğini düşündüğünü ifade eden Kutlu, “Birlik ve beraberlik başarıyı getirir. Biz sahada, Giresunlular ve şehrin ileri gelenleri ise saha dışında mücadele etmesi halinde bu arma en üst seviyelere çıkacaktır. Herkesin bize destek olmasını, bu takım için elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum. Bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
“OYNATILMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNDUM”
Kutlu, liglere ara verilen dönemde sürekli liglerin oynatılması gerektiğini savunduklarını belirterek “Bunu Türk Futbolu’na bir hizmet olarak görüyorum. Kulüplerimiz zaten çok büyük borçlar altında eğer oynanmasaydı maalesef gelir olmadığı için bu borçlar giderek artacaktı ve bu da önümüzdeki yıllarda takımlarımıza büyük yaralar açacaktı. Biz zaten oynanması taraftarıydık. Normalleşme süreci başladıktan, tüm işyerleri açıldıktan sonra oynamamak bencilce bir davranış olurdu ki zaten kulüpleri de sadece futbolcu ve teknik ekip olarak düşünmemek gerekli. Burada çalışıp evine ekmek götüren onlarca emekçi için de kulüplerin varlığının devam etmesi ve sağlıklı bir mali yapıyı korumasının çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
TARAFTAR DESTEĞİ
Teknik Direktör Kutlu, ayrıca taraftar desteğinin önemine vurgu yaparak “Bu süreç bize ne kaybettirdi diye soracak olursanız eğer bizim kendi sahamızda 5 tane maçımız var. Bu maçlarda taraftarımızın desteği çok önemliydi ve bunun kaybını yaşayacağız. Fakat onların da manevi olarak bizim yanımızda olduklarını bilmek bize ayrı bir güç verecek. 7 maçlık bir periyoda gireceğiz. Diğer takımlardan 1 maç fazla avantajımız var. İnşallah kalan maçlarımıza iyi bir şekilde başlayıp, yine aynı şekilde bitiririz. Daha sonra ise Play-off grubuna girip oyuncularımız ve yönetimimizle takımımızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız” dedi.
ADANASPOR MAÇI
Kutlu, Adanaspor maçının da önemine dikkat çekerek, “Rakibimiz de Giresun’a can havliyle gelecek. Ligde kalmak istiyorlar. Biz de play-off iddiamızı güçlendirmek için sahaya çıkacağız. Bu şartlarda en iyi futbolumuzu oynayarak, iç saha avantajımızı da kullanarak rakibimizi yenmek istiyoruz. Hedefimiz mutlak galibiyet. Bu bilinçle motive oluyoruz.” İfadelerini kullandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?