KUTUP YILDIZI

KUTUP YILDIZI

Değişim bazen bizim onu beklemediğimiz zaman ve uyarmaksızın gelir. Fakat bazen bir şeylerin bizi sarsması ve uyanma çağrısı yapması gereklidir.

Değişim bittiğinde ve sular durulduğunda kendimiz için en hayırlısını yaşadığımızı gördüğümüz çok olmuştur. Düşüncelerimizi aşırı derecede organize etmeye çalışıp eğer düşündüğümüz ve inandığımız şeyler konusunda kendimize yeterince güven vermiyorsak iletişimimizi gözden geçirmeliyiz.

Değişim hayatın karşı konulmaz bir kuralıdır. Doğadaki canlıların hepsi hayatiyetlerini değişebilme yeteneklerine borçludur. Hayat bizi sürekli değişime zorlar. Biz istemesek te, ne kadar hata yaptığınızın ya da yavaş ilerlediğinizin önemi yoktur.

Henüz denemeye başlamamış olanlara göre öndesiniz demektir. Bu Dünya başlangıcı ve sonu olmayan güçten bir canavardır.

Birçok kapalı kapı vardır. Hayatımız boyunca zaman zaman o kapıları fark ederiz açmaya ama beceremeyiz. Bulunduğumuz ortamdan mutlu değilizdir. Hemen hemen karşımıza yeni bir kapı çıkar, kapı kapalıdır ve açamayız. Neden acaba? Sebebi korkular olabilir mi?

İşin en zor tarafı özgür irademizle o kapıyı kendimizin açmaya karar veriyor olmamız. İşte bu kapılardan biri benim karşıma çıktı ve ben çok uzun zaman bu kapıyı açma konusunda kararsız kaldım. Kafamda bin tane acabalar vardı. Acaba becerebilecek miyim? Acaba yeterli donanıma sahip miyim ? Fark ettiğim en önemli konunun içinde gizli olan korku olduğunu anladım. İşte Gündem Gazetesi benim bu kapıyı korkmadan açabileceğimi gösterdi ve sizlere ulaştım.

Her kapı başka bir kapıya hazırlıyor bizi. Yolculuğumuz hiç bitmiyor. Korkmadan yeni başlangıçlar yapmak lazım. Yaşamların bizi biz yapan değerlerin devamlılığı ve sürekliliğidir. Kimi zaman hayatın karmaşasından başını kaldırmak. Tüm dertlerinizi geride bıraktığınız ya da hayata her zaman içimize yönelebilen bir ruhumuz var. Kendi kendine arkadaş olabilen kendi kendisiyle sıkı pazarlık edebilen. Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha üstün. Bu nedenle öğreneceğim çok şey var hayattan.

‘Muhteşem bir gökyüzü, ağaçlar ve çiçekler var’. Hayatta nereye bakarsanız onu görürsünüz. Gözlerinizi çevireceğiz yerde nereye yöneldiğine bağlıdır. Kalbinizin rotasının dümenini kontrole alarak umudunuzu kuşanarak hayallerinizi de peşinize takıp denizlere açılmak için önce sizi engelleyen tüm halatları çözmelisiniz.

En zor anlarımızda bizi ayakta tutan her şeye rağmen başımızı kaldırıp yola devam etmemizi sağlayan bir el var. Yaradanın üzerimizdeki koruyucu eli. Her zaman vardır.

Haydi, gelin biz de aynanın karşısına geçip ruhumuzun derinliklerindeki tüm korkularımızla yüzleşip hayata yeniden coşkuyla merhaba diyelim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?