‘Lağım Suyu’ndan Muzdarip Mahallenin Sorunu Çözüldü

‘Lağım Suyu’ndan Muzdarip Mahallenin Sorunu Çözüldü

SEDAT KARAKAYA

Giresun merkez Kavaklar Mahallesi, Şehit Toraman Uzun Sokak adresinde oturan mahalle halkı bir yıldır lağım borusundan sızan pis sular yüzünden kabus günler yaşıyordu.

Seslerini Gündem Gazetesi’nden Sedat Karakaya’nın mikrofonları aracılığıyla duyuran mahalle sakinlerinin bu seslenişi belediye tarafından dikkate alındı. Haberin gazetemizde ‘Lağım suyu mahalleliyi çileden çıkardı!’ başlığıyla durulmasının ardından yetkililer harekete geçti. Giresun Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri haberde bahsi geçen adrese geldi. Haberin yayımlanmasının hemen ardından ayaklanan mahalleye gelen ekipler, yerleştirildiği günden bu yana kırık olup lağım sularının araç yoluna aktığı boruyu onardı. Bir yıldır pis kokular yüzünden neredeyse mahalle yolunu kullanamaz hale gelen ve etrafına pis kokulara saçan bu sorunun giderilmesiyle mahalle halkı derin nefes aldı.

İlk olarak Giresun’da yaptığı her özel haberi ses getiren Gündem Gazetesi’ne, ardından da habere duyarlılık gösteren Giresun Belediyesi’ne teşekkürlerini belirten vatandaşlar şunları kaydetti:

“Kavaklar Mahallesi sakinleri olarak sesimizi basın yoluyla duyuran siz değerli gazeteciye, sonrasında da belediye başkanımız sayın Kerim Aksu’ya ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Burada sizlerde haber yaparken gördünüz, araç yolunda pislik kokusundan geçilmiyordu. Bu mahallede Giresun’un  bir parçası olan mahalle. Biz de seçim zamanı burada oylarımızı kullanıyoruz. Bizler de bu mahallede yıllarımızı vermiş müdavimlerindeniz. Bu güne kadar sesimizi duyan olmamıştı ama sorunun giderilmesiyle çok rahatlık, yeniden herkese teşekkür ederiz.” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar