“LİGDE KALICI OLMAK İSTİYORUZ”

“LİGDE KALICI OLMAK İSTİYORUZ”

Giresun Sanayispor Kadın Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Uğur Ali Tekbaş, büyük özveri gösterdiklerini, şehrin takımı sahiplenmesi gerektiğini söyledi.

Giresun 1. lig kategorisinde yoluna   devam eden Giresun’un tek kadın futbol takımı olan Sanayispor Kadın Futbol Kulübü   oyuncuları harıl harıl çalışıyor. Giresun Sanayispor Kadın Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Uğur Ali Tekbaş, Türkiye’de bayan futbolunun yeni yeni gündeme gelmeye başladığını belirterek, “Bizde bu büyük bir özveriyle kurulan takımın kapanmaması adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kadın futbol takımımıza şehrimizin sahip çıkmasını istiyoruz. Çünkü biz Giresun’u en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içindeyiz” dedi.

NİJERYA VE BAZI İLLERDEN TAKVİYE YAPTILAR

Bu yıl 9 transfer yaptıklarını bunlardan bir tanesinin Nijerya’lı oyuncu olduğunu ifade eden Tekbaş, ” Çevre illerden oyuncularımız var, alt yapıdan yetişen oyuncularımız var.Geçen seneki kadroyu oluşturmaya çalıştık. Ortalama yaş sınırımız 20. Ancak 18-20 ve 23 yaşları arasında değişen gençlerimiz. Yaşı büyük olmasına rağmen çok kez Milli olmuş oyuncumuz da var. Bu sene bizim renklere dahil oldu.Kendisi Gaziantepli. Bir tane Orduspor’dan bir kızımız var. Sivasspor’da oynuyordu,Sivasspor ligden çekilince bize geldi. Adana’dan iki oyuncumuz var. Bu yıl karma bir takım oluşturduk ama takım yeni tabi. Son üç maçımızda kötü sonuçlar aldık. Bunun da gerekçesini takımın tam oturmadığına bağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

UĞUR ALİ TEKBAŞ HAKEMLERDEN DERT YANDI

Ulusal oyun oynadıkları için ulusal oyunlarında yerel hakem istemediklerini bu konuda ciddi sıkıntılar yaşandığına dikkati çeken Giresun Sanayispor Kadın Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Uğur Ali Tekbaş bu konuda talepleri olduğunu da söyledi. Tekbaş dert yandığı konuya ilişkin şöyle devam etti:

“Bu talebimizi dile getirdik. Denizli’ye gidiyorsunuz Denizli bölgesi hakemi ile oynuyorsunuz, Giresun’da kendi bölgenizin hakemi ile oynuyorsunuz.Bu durum artı ve eksi yansımalar yapabiliyor. Giresun yöresinin hakemi karar verirken lehine mi düdük çaldık düşüncesiyle kararsızlık yaşayabiliyor. Biz bunu defalarca dile getirdik. Bu ligde, birinci ligde,kadınlar ligi ve Süper Lig’de bölgesel hakem gelmesi taraftarıyız ki etki altında kalmasın. Biz kendi ilk maçımızda çok etkisini gördük,tam bir facia yaşadık. Üçüncü maçımız daha önce  Samsun’da maç yönetmiş bir hakemle maça çıktık ama net verilmeyen fauller,kırmızı kartlar ve pozisyonlarla karşılaştık.

“BÖLGESEL HAKEM İSTİYORUZ”

En azından bölgesel bir hakem olursa bizde o kadar çok müdahil olmayız,sorun yaşamayız. Biz 1.ligdeyiz,bunun üstü Süper Lig. Bunun  ikinci, üçüncü ligi de olabilir. Üst ligi de var bunun. Bölgesel hakem olması çok çok iyi olacak. Yaşanan bu durum dolayısıyla çocukların modu düşüyor. Verilmesi gereken ancak verilmeyen kararlar dolayısıyla futbolun zevki kaçıyor.Bu her iki rakip için de geçerli. Böylesi bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Buna federasyon karar verir.Biz tempomuzu yüksek tutarak oyunumuza devam ediyoruz. Giresun’un tek bayan futbol takımı olmaktan da gurur duyuyoruz. Giresun lisesi ve üniversitesinde eğitim alan öğrencilerimizle yolumuza ödün vermeden devam ediyoruz.Bu ligde kalıcı olmak istiyoruz,zevk almaya çalışıyoruz. Hem kızlarımız için de aktivite oluyor. 4. karşılaşmamızda galibiyeti kaçıran taraf olduk. İyi oynadık ancak 90 dakika sonunda sahadan beraberlikle ayrılmak zorunda kaldık. Gelecek haftalara bakacağız “şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?