“LİMAN BİR İŞYERİDİR VE ÇALIŞMALIDIR”

“LİMAN BİR İŞYERİDİR VE ÇALIŞMALIDIR”

Haber: Zeki Al
Giresun Ticaret Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Samsun-Sarp tren yolunun acilen kurulması gerektiğini söyledi.
Liman için de konuşan Çakırmelikoğlu, “Samsun’dan-Sarp’a demiryolu projesi Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in de işine gelir. Kesinlikle olması, hizmete girmesi lazım. Ulaşıma çok faydası olur. Ulaşım kime zarar vermiş ki bizlere zarar versin! Bizler Doğu Karadeniz adına ortaya atılan bu tür yatırımlara yabancı değiliz. Zaman zaman kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bizler kamuoyunu devamlı bilgilendiriyoruz. Doğu Karadeniz sahiline demiryolu için iki tane çalışma var.
Bir tanesi Erzincan üzerinden gelecek olan bir demiryolu var. Diğeri de Samsun-Sarp yolu. Her halükârda demiryolu Trabzon üzerinden geçecek ama sanki Bayburt-Of üzerinden geçecekmiş gibi paylaşımlar da var. Bizim arzumuz; bu demiryolunun Tirebolu üzerinden gitmesini istiyoruz” dedi.
LİMAN BİR İŞ YERİDİR
Liman konusuna da değinen Çakırmelikoğlu, “Liman birileri tarafından kiralanmış. Liman bir işyeridir. Çalışılacak bir mekandır. Oraya bedel ödeyenler, limanı çalıştırmak istiyor. Bizler de Giresun halkı ve iş dünyası olarak limanın çalışmasını istiyoruz. Giresun şu anda ikiye ayrılmış durumda. Bazıları limanın çalışmasını istiyor, bazıları da limanın merkezden uzaklaştırılmasını istiyor. Liman çalışacaksa bunlar (Depo) olacak. Bunlar Konuşulacak. Yeterki liman çalışsın. Binaların yüksekliği eleştiriliyor. Kötü bir şey olamadan liman çalışacaksa, Giresun halkının da liman adına mutlu olması gerekiyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?