LİMAN İÇİN İNCE HESAPLAR MI VAR?

LİMAN İÇİN İNCE HESAPLAR MI VAR?

Giresun Limanı’nın geleceği ile ilgili tartışmalar sürerken,Milli Görüşün temel taşlarından köşe yazarımız Ahmed Çıtlakoğlu,” Giresun adasına yapılacak KUMARHANE iddiasının bu limanın yer değişimiyle bir alakası acaba var mıdır?”diye sordu.
Liman ile ilgili tartışmaları hayretle izlediğini anlatan Çıtlakoğlu” Liman sahasında hukuken yapılması mümkün olmadığı halde( 4 yıl önce) Gümrük Binası gerekçesiyle bir inşaata başlanıldığı, bu binanın limanı liman statüsünden çıkartıp buranın otel ve fuar alanına dönüştürmek için maksadıyla bilerek usulsüz şekilde başlatıldığı iddia edildi; bu iddia henüz tam vuzuha kavuşmadı”dedi.
Çıtlakoğlu şu noktalara dikkat çekti.
“Uluslararası Giresun limanı, proje tamamlandığında Karadeniz’i Akdeniz’e, İç Anadolu’ya, Doğu ve Güneydoğu’ya bağlayacak olan, eski adıyla Dereyolu olarak bilinen 653 km’lik Karadeniz – Akdeniz bölünmüş yolu ile güzergahtaki bir çok şehre birer ticaret yolu kapısını aralayacaktır.
Tamamlandığında fevkalâde stratejik özelliğe sahip olacak olan Uluslararası Giresun Limanı, son yıllarda ciddi tartışmaların odağı oldu.
Tartışmaların (iddiaların) biri bitiyor biri başlıyor!..
Belli ki birileri bir şeyler karıştırıyor, ama ne olduğu henüz tam anlaşılmış değil.
Duman var, lakin ateş görülmüyor!
Bir aralık, hazırlanan proje kapsamında silo (depo) inşaatları yapılsın mı yapılmasın mı tartışıldı… İnşaat önce durduruldu, sonra devam etti…
Son günlerde limanın başka yere kaydırılması tartışılması başlatılmış bulunuyor…
Bu iddiaların tuzu biberi olabilecek mahiyetinde taze bir iddia fısıltı gazetelerinde servis ediliyor: Giresun adasına turizm maksadıyla modern KUMARHANE yapılacak olması!..⁉
Hiç yoktan, durduk yere limanın başka yere taşınma tartışmasının sebebi nedir?.. Bu tartışmanın arkasında esas kimler vardır?..
Giresun adasına yapılacak KUMARHANE iddiasının bu limanın yer değişimiyle bir alakası acaba var mıdır?
Bu tartışmanın altında “Uluslararası Giresun Limanı (G.I.P)” projesini temelli dinamitlemek ve baltalamak yatıyor olabilir mi?
Limanın yer değişimi tartışması, liman sahasının otel ve fuar alanına dönüştürülmesi için bir zemin yoklaması olabilir mi?

Efendiler!.. Etmeyin, eylemeyin!..
Yanlışta ısrar etmeyin…
– Sizlerin hak hukuk anlayışı, ahlak ve maneviyat düşüncesi kimseyi ilgilendirmez, ama bu milletin aklıyla alay etmeyin!..
– Her şeyi en iyi kendinizin bildiğiniz, kimsenin bir şey anlamadığını zannetmeyin.
– Bunların hesabını gittiğinizde öbür dünyada göreceğiniz kesin olmasına kesin de, bu dünyada da (öteye gitmeden) kesin olarak göreceğinizi unutmayın!
Sakın ha, bu tartışmaların arkasında DÜRÜSTLÜĞÜ kimseye bırakmayanlar bulunmuş olmasın⁉️
“Gören göze karanlık perde olamaz; görmek istemeyen göze ışık ne yapsın.” (Hz. Ali)”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?