LİMAN KAVŞAĞINDA DAHA KAÇ KAZA OLACAK?

LİMAN KAVŞAĞINDA DAHA KAÇ KAZA OLACAK?

CHPli Bektaş yetkilileri tedbir almaya çağırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Liman Kavşağında yaşanan trafik kazalarını gündeme taşıdı.

Bektaş liman kavşağının büyük tehlikelere gebe olduğunu dile getirerek, “Geçtiğimiz gün Liman kavşağında daha önce sıkça karşılaştığımız kaza görüntülerine bir yenisi daha eklendi.

Ne yazık ki birbirinin kopyası olan bu kazaların tekrar etmesi hiç bir önlemin alınmadığını göstermektedir.

Sinyalizasyon sistemindeki ışıkların çok hızlı şekilde değişmesi ve Keşap istikametine seyreden trafiğe kırmızı yandıktan çok kısa süre sonra şehir içi trafiğinden şehirlerarası trafiğe geçen yolculara yeşil ışığın yanması nedeniyle kazalar oluşmaktadır.

Dikkatle incelendiğinde hızlı değişim nedeniyle Keşap istikametinde seyreden sürücülerin hızlarını düşüremedikleri, kararsız kalan bazı sürücülerin daha da hızlanarak geçmeye çalıştıkları, bu hızlanmanın da kazanın şiddetini de artırdığı görülmektedir.

Bazı şehirlerde olduğu gibi geri sayım göstergesi bulunan sinyalizasyon sisteminin kurulması veya ışık geçişleri arasındaki sürenin artırılmasının kazaları azaltabileceğini düşünmekteyiz. Daha fazla can ve mal kaybı yaşanmadan yetkilileri önlem almaya davet ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?