LİMANA İHANETİN BEDELİ VAR

LİMANA İHANETİN BEDELİ VAR

BİR KONU -1-

Değerli okuyucularım, şimdi size arz edeceğim bir konunun izahı şöyle; Doğu Karadeniz’in yeşil illerinden biri olan Giresun’ da bazı insan grupları yaşadığı ile ihanet ediyor desek yerinde olur.

Yıllardır atıl halde olan Giresun Limanı’ nı işler hale getirenlere teşekkür ediyoruz. Limanımız çalışmaz iken çalıştırılması için çare arayanların yanında olanlar dışında çalışmaması içinde olumsuz dedikodular üretenler de faaliyete geçtiler, neymiş limana kurulan tahıl değirmenleri gürültü yapıyor, toz bulutları göğe yükseliyor bu yüzden balkonlara çamaşır asamıyoruz. Giresun işsizlerinden işçi almıyor gibi desiseler, soruyorum halkımıza liman çalışmaz iken çalıştırılması için çare aranırken çalıştığında neden aksini düşünür? Ben söyleyeyim Giresun gençleri işsiz kalsın göç etmeye mecbur kalsın, şehrimiz eskisinden daha kötü kalsın, komşu illere göre daha fakirleşsin mantığı ile hareket ediyorlar, bu da bazı kişilere yaranmak için yapılıyor.

Değerli okuyucular Giresun Limanı’ nın çalışması için depo da lazım, silo da lazım, araç parkı da lazım, büyük tonajlı gemiler için de genişletme ve derinleştirme de gerekli olduğuna aklı yetmeyenler her telden karalama yaparak yaşadığı şehre ihanet etmiş olmuyor mu?

Allah Doğu Karadeniz’ in en güzel doğal limanını Giresun’ a vermiş biz bunun kıymetini bilememişken Giresun karşıtlarının değirmenine su taşıyoruz, ayıptır, günahtır geleceğimizi düşünelim, gençlerimizi düşünelim, kalkınmamızı düşünelim, ekonomimize güç katmaya katkı sağlayacak Giresun Limanı’ nı işleten, işletmesine katkı sağlayanları alkışlayalım, takdir edelim yoksa ihanetimizin bir bedelini de biz ödemiş oluruz. Kısaca ihanet edenlere katkı da bulunmayalım. Giresun bizim, başka Giresun yok aklımızı başımıza alarak hareketle Giresun Limanı’ na kötülük etmeyelim. Aksini söyleyecek varsa gelsin istediği yerde konuyu konuşalım.

Aynı konuyu gelecek günlerde Eğribel Tüneli için de konuşacağız… Hoşça kalın değerli okuyucularım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar