“LİNÇ KAMPANYASI PEŞİNDE OLANLAR VAR”

“LİNÇ KAMPANYASI PEŞİNDE OLANLAR VAR”

Giresunspor Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında açtı ağzını yumdu gözünü. Çok sert açıklamalarda bulunan Eren, bazıları tarafından kulübe itibar suikastı yapıldığını ileri sürdü.
Eren, yeşil-beyazlı ekibin İçişleri Bakanlığına şikayet edildiğini belirterek, “Öyle bir linç kampanyası içerisindeyiz ki kulübümüzü şikayet ettiler. Kendi şehrimizin insanları gittiler külümüzü şikayet ettiler. Neden etmişler? Kulüpte yanlış işler yapıldığını, futbolcudan para alındığını gibi bir sürü şeyle İçişleri Bakanlığına şikayet edilmiş. Kulübe inceleme geldi iki aydır incelemeden geçtik ve ben aylardır susuyorum. Yapılan incelemede 3 makbuz yanlış yazıldı diye 3 bin lira ceza yedik. Bu süreçte insanlar neyin peşinde? Böyle bir süreçte bu kadar düzgün yönetilen bir kulüp daha yoktur ama bizim insanlarımız bir linç kampanyası peşinde ben bunu anlamıyorum. Eğer Giresunspor’dan başarı istiyorsanız bizde birlik beraberlik istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“Kulübe verilen araziyi elimizden aldılar”
“Geldiğimiz günden bu yana vekillerimizin, valimizin yanına gidiyorum ama bir sonuç alamıyoruz” diyen Eren, “Bildiğiniz gibi benden önceki ve benimde içinde bulunduğum yönetim Giresunspor’a tahsis edilen bir tane akaryakıt arazisi vardı. Bu arazi Giresunspor’a verildiğinde ham bir araziydi ve o zamanki yönetim buraya akaryakıt istasyonu ruhsatı aldı, dükkan ruhsatı aldı çok değerli bir hale getirdi Giresunspor’a katkı yapılacak dönemde orası bizim elimizden alındı” şeklinde konuştu.
Giresunspor’un Giresun’un takımı değilmiş gibi davranıldığını kaydeden Sacit Ali Eren, şöyle devam etti:
“Haftanın 4 günü Ankara’dayım ve sanki orada Giresunspor Giresun’un takımı değilmiş gibi davranılıyor. Giresunspor, bu şehrin en büyük markasıdır hiç kimse bunun aksini iddia edemez. Bunu bilmesi gereken insanlar bunun farkında değil. Geldiğimiz süreçte desteğe ihtiyacımız var. Oyuncularımıza 2 aydır maaş ödemesi yapamadık, primlerini ödüyoruz ama zamanla olacak fakat nereye kadar?
(Devamı 4’te)
Bundan önceki dönemlerde Giresunspor hiç bu kadar yalnız bırakılmadı.”
Sezon başında güçlü bir kadro kurduklarını dile getiren Eren, hedefledikleri yere ulaşacaklarına inandıklarını söyledi.
Eren, açıklamasının devamında geldikleri noktayı da değerlendirerek, “Son 7 haftada 4 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldık. Aslında sezon boyu ortalamamızın böyle gitmesini beklerken sezon başı aldığımız yaralardan dolayı şu anda orta sıralardayız ama ilerleyen haftalarda inşallah bu çıkışımızı devam ettireceğiz. Hakan hocayla birlikte takımımız inanılmaz bir kan uyumu yaşadı, Hakan hocam takıma ilaç oldu ve çok iyi bir uyum var” dedi.
“En azından Play-Off hattında olacağız”
Futbolcuların zor şartlar altında mücadelelerini sürdürdüğünü vurgulayan Eren, “Oyuncu grubumuzda da gerçekten zor şartlar altında devam etmemize rağmen çok karakterli ve düzgün oyuncu grubuyla çalışıyoruz bu sezon yani tüm zorluklara rağmen tüm güçlerini, emeklerini sahaya yansıtıyorlar. İnşallah sezonu Giresunspor hedeflediği yerde bitirecek en azında play-off hattında olacağız hedefimiz bu” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?