Makamda Değil Milletin İçinde Görev Yapan Vali!!!!

Makamda Değil Milletin İçinde Görev Yapan Vali!!!!

Hz. Ali’nin söylediği gibi, bilirler ki “Alçak gönüllülük en büyük şereftir.”
Makamda oturmak yerine her zaman sahada olmayı tercih etti.
“Vatandaş bize değil, biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Hizmeti vatandaşın ayağına götüreceğiz”. dedi.
Bundan bir yıl önce göreve başlayan Sayın Valimiz ilk sözleri böyle olmuştu.
.”Bismillah” diyerek ilk gün makamına oturduğunu belirten Sarıfakıoğulları, “İnşallah hep beraber Giresun’umuza hizmet edeceğiz. “Odasına, makamına kapanan, vatandaşla ilişkileri’ ‘sığ” bir yönetici, idareci görmeyeceksiniz inşallah. Hep sizlerle beraber olacağız. Bütün Giresunlularla beraber olacağız. Gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden mesai arkadaşlarımızla beraber inşallah hep beraber hizmet üretmeye çalışacağız. “diyerek görevine başlamıştı.
Bir yıl önce ne söylediğinin arkasında durarak makamdan değil milletin içinde görev yapan, Vali Harun Sarıfakıoğulları’na köy ziyaretlerinde İl Jandarma Komutanı Emniyet müdürü il özel idare sekreteri il genel meclis üyeleri ile bazı kurum amirleri eşlik ederek, kırsal kesimin karşılaştığı sorun ve sıkıntılarının çözümü ve sorunların yerinde tespiti amacıyla her Salı, Çarşamba günü göreve başlangıcından bu yana ilçe ,ilçe köy köy dolaşarak vatandaşlarla buluşmalara devam eden Vali Harun Sarıfakıoğulları ziyaret ettiği köylerde köy muhtarından köylerinin sorunları hakkında bilgiler alarak köy sakinleriyle buluşup, vatandaşlar tarafından kendisine iletilen sorun ve talepleri dinleyerek, Vatandaşların ilettiği sorunları not alarak bu sorunların aciliyet sırasına göre çözüleceği sözünü veren ve tutan Vali.
Sohbet havasında geçen ziyaretlerde kırsal kesimde yaşanan sıkıntılarla ilgili köylüler sorunlarını gönül rahatlığıyla dile getirirken, beraberindeki kurum amirleri de kendisine yöneltilen soruları büyük bir samimiyetle cevaplayarak, köylerde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde görmek, dertlerine ortak olmak ve bu sorunları ilk ağızdan dinleyerek, Devleti Millete götürerek ”Köylü Milletin Efendisidir.” Sözünü gerçekleştirmektedirler.
Ben Devletin en üst makamındayım ne işim var köyde kasabada demeden, Devletle Milleti buluşturan kollarını açan en üst makamdan söyleyen alçak gönüllü Ahlak-ı hamide içerisinde sayılan tevazu; mütevazi olan, her şartta ve ortamda kibirli olmayan, tepeden bakmayan, hal ve davranışları ile imrenilen, beyefendi tabir edilen, kişilerin özelliği olan, aynı zamanda Devletin en üst makamında olacaksınız. Ama alçak gönüllü olacaksınız. Yeri geldiğinde yaşlıların gönlünü alacaksınız.
Yeri geldiğinde şehit ailelerini bağrınıza basacaksınız. Sokakta oturup esnafla çay içeceksiniz.
Yetim ve öksüzü koruyup kollayacaksınız. Toplumun her katmanına her an kapınız açık olacak.
Milletin olanı milletle bölüşeceksiniz. Herkesin aslında alışık olmadığı, vatandaşın ayağına giden hizmetleri yerinde kontrol edip denetleyeceksiniz. Halkla aranıza kimseyi sokmayacaksınız.
Halk size her an ulaşabilecek. Aslında diyeceksiniz ki, devlet adamı böyle olmalı.
İşte bu saydıklarım ve daha fazlasını içten ve samimi olarak yapan birisi O. Giresun’a geleli daha bir yıldan biraz fazla oldu. Ama o gönüllere taht kurdu.
O devletin soğuk değil, sıcak yüzünü, babacan yüzünü bu halka olduğundan fazla gösterdi.
O her hangi biri değil. Devletin Giresun’daki en yetkili isimi. Günümüzde bir makamı olanın insanlara tepeden baktığı bir dönemde hem de. Seçilmiş değil, atanmış olmasına rağmen. Seçilmişlerden daha samimi, daha içten.
Bahsettiğim kişi Giresun Valimiz Harun Sarıfakıoğulları Soyadı gibi kendi güzel
Kalbi güzel, samimi içten birisi O. Ezber bozan, bürokrasiyi değil iş üretmeyi benimseyen ve öğütleyen…
Dediğinin arkasında duran, birisi O. En üst makamda olmasına rağmen gönlü alçak biri O.
Herkesi gönülden, içten sevdiği için onu da herkes içten ve samimi seviyor.
Sevmeyenler bile sevmek zorunda kalıyor.
Birkaç cümle de olsa güzel şeyler söylemek zorunda hissettikleri biri O.
Ben bunları ilk geldiğinden kısa bir süre sonra yazdığım için, bizi yazdıklarımıza pişman etmediği için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.
Yaptıkları güzel, kendi güzel…
O hem devletin hem de milletin Valisi.
Her daim her türlü faaliyetlerde olsun gerek çalışmalarında olsun bir olmalıyız, diri olmalıyız. Sizinle bu yolda yanındayız, başarılarınızın devamını dilerim’
İnsanın serveti, kendi manevi kişiliğinde olmalıdır.
Makam insanı bozmaz, ayarını ortaya çıkartır.
Okumuyorsanız, milleti de okuyamazsınız. Milleti okuyamazsanız, millete hizmet edemezsiniz.
“DEVLETİN KAPISINI MİLLETİN KAPISI YAPTI.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?