Mal pazarı cami projesine de Ankara mı karar verecek?

Mal pazarı cami projesine de Ankara mı karar verecek?

Halkın bir bölümü, yağmurda dahi sokakta namaz kılarken, Müftülüğün aylardır proje tercihini yapıp, işe başlayamaması sitemlere neden oluyor. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Milletvekilleri Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk’ün, harekete geçmeleri öneriliyor. Halk arasında Mal Pazarı Camisi olarak bilinen Müftüoğlu Camisi’nin projesi konusunda aylardır karar verilememesi ve bu yüzden halkın sokaklarda namaz kılmak zorunda kalmasına tepkiler sürüyor.

Müftülük yetkililerinin iki ayrı proje konusunda karar veremediklerinin ortaya çıkması üzüntü yaratırken,nihai proje ile ilgili kararın il dışından birilerine bırakılacağının açıklanması da değişik yorumlara neden oluyor.Yetkilileri daha aktif olmaya çağıran vatandaşlar ise; “Bu ilde 4 milletvekili ile Belediye Başkanı ile Valimizin fikirleri alınarak bu proje şu ana kadar bitmeliydi.

Müftülükte yönetim zafiyeti mi var acaba? Köylerde dahi bir proje için aylardır beklenilmiyor.Önemli olan şekil mi yoksa hizmetin hızlı şekilde bitirilip caminin hizmete sunulması mıdır?.Müftülükte iyi yetişmiş kişiler ama niye bu konu il dışına sarkıtılıyor.Müftülük kadrosu içinde bu işi çözecek ehil ekip yok mu?.Şayet öyle ise sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli buraya üst düzey idareci atamalıdır.Diyanet İşleri Başkanlığının bu gecikmeden haberi var mı acaba?.İnsan olarak Müftülükteki her idareci değerli ama bir camiye aylardır başlayamıyorlar.Burada kim kaybediyor.Tabi ki Giresun insanı..Ayrıca sayın Ali Bahat,onlarca ilde 1000’e yakın cami yapmış ama hala projesi tartışılıyor.Sayın Bahat’ın projeleri Trabzon’da ,o kadar mühendis veya mimar arasında tartışılmıyor da Giresun’da niye tartışılıyor.Cami işlerinde bunlara ne gerek var.Müftülük ,işin ehli kimse O’na güvenmelidir.

Bahat gibi kaç mühendis veya mimar var Türkiye’de.Diğer 80 ilden Bahat’tan proje için ricalar ediliyor,bizim ilde neden bu iş bu noktaya geldi.Gaye ne merak ediyoruz”diye konuştular

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?