METAL YORGUNLARI AKP’liler

METAL YORGUNLARI AKP’liler

2019’un sadece Giresun ve Türkiye genelinde Kasım ayında yapılacak Başkanlık seçimleri açısından değil, ondan daha önce, kritik ve belirleyici bir süreç olarak Mart ayındaki Yerel Seçimlerle siyasal açıdan bir dönüm noktası olacağı kesin. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sebeple 2019’dan önce AK Parti’nin içyapısına dair toparlanma, yenilenme ve ahenk çağrılarını daha da bir yoğunlaştırıyor. Hatta son olarak kabine üyeleri ve milletvekilleriyle yaptığı toplantıda teşkilatlara yönelik “yorulan varsa kenara çekilsin” çağrısı da yaptı. Bu yıl sonuna kadar Ak Parti İl, İlçe ve Belde yönetimlerini yenilemek zorundayız, istiyoruz ki Metal Yorgunluğunu giderelim diyor.

 

Son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıkça yaptığı bu çağrıya Giresun ve Türkiye genelinde uyan Belde Başkanı, İlçe Başkanı, İl Başkanı, İlçe Belediye Başkanı, İl Belediye Başkanı, Belediye Encümeni, İl Encümeni, Milletvekili oldu mu? Ya da bende metal yorgunluğu hastalığı baş gösterdi, önümüzdeki dönem aday olmayacağım diyen çıktı mı?

Sonuçta ‘yorulan varsa’ ifadesi şartlı bir cümle olduğu için hiç kimse kendini bu kayıt ve şart cümlesinin içinde görmek ve göstermek istemiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yorulan varsa kanara çekilsin cümlesini kim ya da kimler için söyledi, bunu bekleyip göreceğiz ancak toplum donukluğun, günübirlik manevraların, örtmek istediği rüşvet, iltimas, dar hizipçilik, kibir ve  haksız zenginleşme gibi faaliyetleri biraz yavaş ama sağlam tespit eder. Sabırla bekler, toplumun, seçmenin siyasete ve siyasetçiye açtığı kredi esnek olur ama asla sonsuz olmayacağı gerçeğini de göz ardı etmeyelim.

Ayrıca toplum sosyal adalet, geçim sıkıntısı, ekonomi, dış politika, çalışma şartlarında yaşanan problemler, kültürel yozlaşmaya siyasetin etkisi, vatandaşlar arasında giderek yaygınlaşan yılgınlık ve özellikle de gençlerde ağırlık kazanan aidiyet problemi gibi alanlar Ak Parti’nin gündemi dışında tutulmaması gerek.

Mücadele ve kavga için toplumsal birlik ve sıklaştırılan saflara ihtiyacı temin edecek en önemli motivasyonlardan biri de adalet ve kucaklama değimlidir. . Türkiye genelinde bir yerlere gelmiş, bir takım yetkilere sahip olmuş, birinin akrabası veya yakını olmaktan öteye geçmeyen, kerametleri sebebiyle selden kütük kapma yarışına girmiş, benim olsundan başka düşüncesi olmayan kadroların iş başına gelmemeleri sağlanmalı.

 

Bir süredir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metal yorgunluğu benzetmesine paralel bir biçimde AK parti teşkilat ve kadrolarına ilişkin değerlendirmeler yapılıyor. Sadece fiiliyatta değil fikriyatta da bir yorgunluk yaşandığı gözlemleniyor. Ak Parti bu yorgunluğu 7– Haziran seçimlerinde yaşamıştı.

Bugünlerde Ak Parti’de yeni yönetimler oluşacak, oluşturulacak bu kadroları,  yerel yönetimleri yenilerken nasıl davranılacak, nelere dikkat edilecek, kimlerle ne görüşülecek. En başta adalet, ehliyet, liyakat, disiplin ve vizyonu olan, yaşadığı bölgede sevilip sayılan kişilere nasıl ulaşılacak. yakın tarihlerde Giresun Merkez İlçeyle birlikte Diğer ilçelerde kongreler yapılmaya başlanacak. İlçe seçimleri bitince, Ak Parti Giresun İl Teşkilatı seçimi yapılacak. Ak Parti İl Başkanlığına aday isimler çok, ben burada tek, tek isim saymayacağım. Seçilecek yeni başkanlara çok iş düşüyor, zira önümüzde çok kıritik seçimler var.

Ak Parti içinde büyüyüp, içten kemiren tehditlere karşı da ciddi, kalıcı ve kuşatıcı savunmalar geliştirmek gerekiyor.

 

 

Ne yorulan, ne yozlaşan ne de kibirle, gururla saltanat sürenlerin kendiliğinden kenara çekileceğini, ben görevimi gençlere, liyakatli ve ehliyetli kişilere devredeceğim diyenlere rastladınız mı? Kimse kusura bakmasın, makamına, mevkisine, siyasi etiketine güvenerek sov yapmasın. Ak Parti Genel Merkezi bu tarz usulsüzlük ve yolsuzluk yapanın ipini çekmede geç kalırsa sorular ve sorunlar büyüyor. Vatandaşa hizmet etmek, Halkı temsil etmek, Adaleti tesis etmek, siyasetin ve siyasetçinin asli görevi olacak.

 

Beyinleriniz savaşsın isterdim. Görüyorum ki silahsız sonuz bu nedenle  Yen’i vitrinleri ve Giresun icin yapılacakları bekliyoruz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?