MEYDANIN DİLİ

MEYDANIN DİLİ

3 Ocak 2018 Çarşamba günü,İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Giresun’u ziyaret etti.Partisinin il binasını hizmete açmadan önce; Giresun Atatürk Meydanında hazır bulunan halka hitap etti.

Meydanda konuşmayı dinleyen halkın sayısı şu kadar bin kişi imiş,bu kadar bin kişi imiş hiç de önemli değil.Önemli olan,meydanda yer almış kişinin ruh yapısı, ve heyecan durumudur.

Hem çıplak gözle bakıldığında,hem de objektif çekilmiş fotoğraflar incelendiğinde, Sayın Meral Akşener’i dinlemeye gelen kitlenin; % 90 anının 50 yaş üstü ve yaşlı izleyicilerden olduklarını görürdünüz.Bunların yine % 80 kadarı da erkek dinleyicilerden oluşmuştu.

Yani başka bir deyişle meydanda kadın seçmenler ile genç seçmenlerin nadir olduğu bir miting gözlemledik.

Lideri kadın olan bir partinin düzenlediği mitingine, kadınlarımızın çok az sayıda iştirak etmesi hayli düşündürücü olmalıdır.

Yaşlı erkek seçmenler çoğunlukta olunca,ortaya bir pardösülüler topluluğu oluşmuştu.Bu;16 derece ve açık bir havada üşüyen,üşüdükçe pardösüsüne sarılan bir topluluktu…Onun içindir ruh ve heyecan yoktu da diyebilirsiniz.

Veya 16 yıldır MHP ile kol kola,yan yana politika yapmış,AKP ye, AKP Hükumetlerine , liderlerine karşı birlikte dayanışma yapmış bir CHP nin ,MHP tarafından yalnız bırakılmışlığı neticesinde;yönünü İYİ Partiye dönmesini,bu sebepten Giresun Atatürk Meydanını doldurmasını izledik.Eski bir MHP sempatizanı gazeteci bir arkadaşımız.”Meydanda hazır bulunan vatandaşın yüzde 60 CHP liydi” demek zorunda kalmıştır.

MHP den istifacılar hariç,MHP de siyasi yaşamına devam edenler meydana gitmemişti.Gene AKP ye oy verenler de rağbet etmemişlerdi.Meydan samimi olarak Sayın Akşener’cilerle birlikte, CHP liler tarafından doldurulmuştu.

CHP seçmeninin çoğunlukta olduğu sağcı bir partinin mitinginde “heyecan ve ruh niye olsun ki” denilebilir.

Kitle partisi olma,ilk seçimde iktidara gelme idealinde hareket eden bir eğilimin;MHP den ayrılanlar ve CHP den kopacak olası oylarla umduğu neticeye ulaşması mümkün müdür?

İşçisinden,memurundan,esnafından,köylüsünden,kadın ve gençliğinden ilgi ve destek göremeyen bir oluşumun sonu ne ise; İYİ partinin de geleceği o olmaya mahkumdur.

Sayın Akşener’in Giresun mitinginde meydanın dili bu şekilde okundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?